Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány kiló egy fiat punto...

Hány kiló egy fiat punto 1.1es motorja?

Figyelt kérdés

Napokban szeretnenk kiszerelni az autobol a motort, nev szerint egy 97es fiat punto 1.1 5ajtos autobol.

Az lenne a kerdesem hogy cakk pakk a motor hany kilo lehet? 2ember kitudja emelni? Vagy hivjunk tobbet?

Sajnos nincsen speci zsiraf emelonk hozza, ezert keresztbe egy vascsohoz lancolnank es 2 oldalrol emelnenk. Ez igy lehetseges? Vagy mit ajanlanatok? Koszi elore is



2018. jún. 28. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 100-120 kilónál nincs több. Sallangok nélkül én egyedül is emelgettem, csomagtartóba meg ketten gond nélkül beraktuk. Esetleg egy harmadik ember ahhoz kellene, hogy kiemelés közben ha beakad valahol, ki tudja mozgatni.
2018. jún. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ketten megoldjátok, apámék ketten kivették az 1.3-as régi swift motorját, szóval szerintem nem lesz nagy gond.
2018. jún. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi szepen. :) a kiemeles kivitelezesehez van valami masik otleted? Vagy jo az amit gondoltam?
2018. jún. 28. 11:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a célja a motor kivételének, de ha egyébként is megbontanátok, akkor a legegyszerűbb még a helyén levenni róla a hengerfejet, leereszteni az olajat és utána már akár egy ember is kiemeli belőle.
2018. jún. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 veterán vas ***** válasza:

Leengeded a vizet, olajat, leveszel minden sallangot -hengerfej/önindító/generátor- akkor még egyedül is ki lehet emelni. Persze ketten könnyebb, de az a tapasztalat, hogy egy amatőr segéderő néha inkább hátráltat és több kárt okoz, mint hasznot. Nem direkt, csak nem tudja mire kell vigyázni.

A csöves-láncos megoldást nem ajánlom.(s.k. negatív tapasztalat)

2018. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sikerult ketten kiszedni. Egyedul valtot szedtuk le rola a helyen.

Keresztbe a vascso, vontato kotellel odafogatva, gumibakokat kiszedve konnyen kiemelheto. 120kg boven megvan igen.

2018. jún. 28. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!