Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 100-as benzin is megromlik...

100-as benzin is megromlik par honap gepben allas utan?

Figyelt kérdés

Letezik olyan benzin amit bennehagyhatok pl funyiroban ?

Annyira zavaro ez hogy minden hasznalat utan ki kell uriteni a benzint mert 1-2 honap utan bekocsonyasodik...



2018. szept. 9. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Nekem fél évig is az üvegben volt bekeverve, és nem lett semmi baja. Gépben én sem szoktam hagyni.

(95-ös benzin.)

2018. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Valószínűleg nem.

A 95-ösbe 5% etanolt raknak, attól kocsonyásodik, a 100-asba minimális az etanol, sokkal tovább eláll.

2018. szept. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom hol veszed a benzint de fűnyiroban nálam eddig sima 95-nek sem volt semmi baja ha egy ősz-tél szezont benne állt.
2018. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A 100-as nem romlik meg olyan hamar, azért is ajánlják sokan kertészeti gépekbe. Nincs benne, csak nagyon kevés etanol, tehát nincs ami megkocsonyásodjon benne. Elméletileg évekig is eláll. Csak halkan jegyzem meg, hogy nekem a fűkaszám 10 hónapos benzinnel is simán ment (annyit nem volt használva), ráadásul úgy, hogy be is volt keverve. Ja, 95-ös benzin.
2018. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hm. Jo olvasni ezeket amiket irtok!

Ezek szerint csak egy szajrol szajra jaro hulyeseg a sok kozul h harom honap gepben allas utan beall es hasznalhatatlan lesz a benzin.

Mindenesetre 100-as Omwt veszek akkor a gepekbe.

Koszonom mindenkinek

2018. szept. 10. 10:05
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Van egy tartalék Simsonom rendes motor mellett. Évente egyszer vagy kétszer indítom be, kb 2 éves lehet benne a keverék, ami nem kocsonyásodott be. Kb 50m tolás után idén tavasszal is elindult, utána pedig első rugásra.
2018. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

4-es vagyok


Egyébként a 95-ös benzin is, amit tettem a fűkaszába, OMV-s, mert csak olyat veszek. Talán ez is számít, azért az nem szar benzin.

2018. szept. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!