Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy autót, de nem...

Vettem egy autót, de nem merek vele közlekedni, mert félek, hogy emelkedőn meg kell állni és nem tudok elindulni. Gyakoroltam már, van hogy sikerül, van hogy nem sikerül. Nektek volt ilyesmi félelmetek?

Figyelt kérdés
Félek hogy nem tudok elindulni, a sor állni fog mögöttem, dudálni fognak, én még idegesebb leszek. Kezdő autóvezető vagyok.
2018. szept. 3. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.
2018. szept. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A nejem automata kocsija sosem fullad le, még emelkedőn indulásnál sem..ő nem fél, pedig nem is ismeri a kézifékes indulást. Csak néz ki a fejéből, aztán ha zöld, akkor tapos..

Próbáld ki te is.

2018. szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Keress egy olyan hegyoldali utat, amin nincs forgalom, aztán ott gyakorolgass. Megállsz, kézifék, aztán indulsz ahogy tanították.


Menni fog, csak bízz magadban. Ha nem, akkoris.

2018. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha feleségem vezet, kiteszünk egy nagy T betűt a hátsó szélvédőre. Sokkal toleránsabbak így a többiek.
2018. szept. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem alföldi vagy, akkor keresel valami kis emelkedőt, egy eldugott helyen ahol nincs forgalom, és ott gyakorolsz. Egyszerre ne túl sokat, mert akkor leég a kuplung.

Van két verzió, kezdőnek az első kavaslom:

1.Állsz egy helyben az emelkedőn. Még ekkor behúzod a kéziféket. Mikor el kell indulni, szépen elkezdesz elindulni 1esben, nagyobb gázzal, és kuplungcúsztatással, mintha be sem lenne húzva a kézifék. Mikor érzed, hogy az autó már indulna el, emeli az orrát, akkor leengeded a kéziféket, de fontos, hogy köben ne vedd el a gázt, és a kuplungot csúsztasd. Ha ezt jól csinálod, egy milimétert sem gurulsz hátra, nagy emelkedőn sem.


2.Ez már haladóknak jó. Állsz az emelkedőn, nyomod a féket, és a kuplungot. Mikor indulni kell, elkezded felengedni a kuplungot fogáspontig, fogod érezni, mikor megváltozik a motor hangja, hogy indulna már el. Ebben a pillanatban gyorsan átteszed a jobb lábad a gázra, és nagy gázt adsz. Közben a kuplunggal kell játszani. Ehhez már gyakorlás kell, és ha a másik 2 centire van a hátadtól, akkor nem szabad alkalmazni.


Én beismerem, többszázezer kilóméter után vertem már le a hátamnál lévő rendszámtábláját úgy, hogy hátragurultam, és nem azért, mert nem éltem évekig hegyes városban, hanem egyszerűen elbalfasszkodtam lazaságból. Szóval de ,tartól tőle mai napig egy kicsit, hiába mentem már csillió km-t.

2018. szept. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs visszagurulás gátló a kocsiban? Egyébként meg elvileg tanítják az emelkedőn való elindulást. Én a helyedben keresnék egy oktatót és vennék még egy pár órát tőle, mielőtt kimerészkedek a forgalomba.
2018. szept. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még nem érzed az autót. Amint rutinosan megtalálod a holtpontot a kuplungon gond nélkül el tudsz majd indulni megfelelő gázadással.
2018. szept. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem is így tanítottak,ahogy az 5-ös írt,a csak kézifékest 1X mutatta meg az oktató,az elején.Azt mondta az nehezebb egy kezdőnek,én pedig elég szerencsétlen voltam.A kézifék nélkülivel mai napig meggyűlik a bajom,ezért alig vezetek kocsit.
2018. szept. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!