Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson gyújtás részlegen a...

Simson gyújtás részlegen a lenkereket mivel húzzam le?

Figyelt kérdés
a lendkereket mivel/hogyan tudom lehúzni...levettem az anyát, alátétet, de simán kézzel nemtudom lehúzni..kell hozzá vmi, vagy vmit még lazítsak?..feszegetni nem mertem, nehogy elcsesszem...
2010. jún. 21. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Lendkeréklehúzóval kell lehúzni. Ez egy esztergált célszerszám, bele kell hajtani a menetbe a lendkeréken, aztán egy villáskulccsal megfogni az állórészt, a másikkal meg addig hajtani befelé a forgórészt, míg le nem ugrik a lendkerék. Ha elég ügyes vagy, egy csapágylehúzóval is meg tudod oldani a dolgot, a háromtüskéssel kicsit könnyebb, mint a kéttüskéssel.
2010. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sőt óvatosan még csavarhúzóval is le lehet, bár ez már kókány.
2010. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lendkerék lehúzóval.A helyi motorosboltban, olyan 500 Ft-tól kapható. (nálunk annyi)
2010. jún. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jaaa, látom kondit akarsz cserélni, mer szarakszik :)

Nah, akkor az első válaszoló kommentje alapján elintézed a lendkereket és megkeresed a kondit.Nekem a megszakítóval átellenben jobb oldalt alul van.

" fajtája létezik, amiben van menetes szár, és egy anya kell rá, és amiben egy csavar fogja oda a kábeleket.

Lecsavarod az anyát, vagy kicsavarod a csavart.

A kábelek (3db) mindegy milyen sorrendben mennek vissza aztán.Megfogod a kondit valamilyen célszerszámmal (mondjuk kombináltfogó) és kiszeded onnét, annak már úgyis mindegy, nem kell sajnálni, csak a tekercseket ne bántsd.

Ha megvan az új kondi, azt ne üsd vagy püföld, mert elbaszódik!Elkezd forogni a közepe, onnantól lehet eldobni.

Na szóval megfogod, és KÉZZEl, szépen benyomod a helyére.

Ne ütögesd, mert ugyancsak el fog baszódni. (jó minőségű utángyártott termék :) )

Ha bennt van a helyén, visszarakod rá a kábeleket, de ne húzd meg szorosan az anyát, mert elforog a kondi közepe és elbaszódik megint csak :)Csak annyira kell meghúzni, hogy magától ne csavarodjon le.

Ha megvan, visszarakod a lendkereket, figyelve, hogy az ékre felfeküdjön, visszarakod az anyát, meghúzod, és lehet hajtani :)

Széles utat, olcsó benzint :)

2010. jún. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!