Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le lehet valahog ellenőrizni,...

Le lehet valahog ellenőrizni, hogy a km. óra vissza lett-e pörgetve?

Figyelt kérdés
Autót szeretnék venni, de nem tudom milyen módszerek vannak annak eldöntésére, hogy valójában hány km. lehet benne? Van valami trükkös eljárás amivel kideríthető? Esetleg a km. óra bowdennél valami csavar megléte, ilyesmi...
2010. jún. 21. 09:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Én nem tudok ilyen módszerről,de hátha más igen. Szerintem a km órát nyugodtan visszapörgetheti az eladó akár százezer kilóméterrel is és az autón nem is lehet észrevenni. Már olyanra gondolok,hogy az autóban van 220 ezer ,az óra meg mutat 120 ezret.
2010. jún. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Az elektornikusak már rögzítik, vagyis a mercedes igen, az hogy a többi igen-e vagy nem azt nem tudom, de az új mercik azok rögzítik ez 100
2010. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmi hogy csavar,nincsen.Viszont apró jelekből észre lehet venni:

A kormány mennyire kopott?

Az ülés mennyire kiült,kopott-e huzat nélkül?

A váltógomb és a vezetőoldali szőnyeg kopott-e?A gumik állapota megfelel-e a futásteljesítménynek?PL.harmincezer van az órában,de vadiúj a gumi.(Téligumit is kalkuláld bele)


Viszont:Nagyon ne tévesszen meg a futásteljesítmény,mert egy gondos gazda által autópályán-országúton használt autó akár 200.000km.-rel is jobb állapotú lehet,mint egy budapesti dugóban trehány sofőr által nyúzott 40.000 km.-es.

Ha tulajtól veszed közvetlenül,akkor nézd meg jól az embert.vitesd magad egy pár percig,közben kérdezgesd,(hol használta,miket szervizelt rajta)így pillanatokon belül a saját stílusában vezet majd.Ebből sokmindenre következtethetsz.

2010. jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Úgy tudod leellenőrizni hogy viszel magaddal egy szerelőt a kiszemelt autóhoz és át kell nézni motorikusan.


Árulkodó jel lehet a kopott kormány, váltó, kiül ülések... de ezeket is mind lehet "orvosolni". Szerintem ami a leg fontosabb hogy motorikusan jó állapotba legyen és ezt egy szerelő tudja a legjobban megmondani Neked.



A vezetett szervízkönyv ami egy biztos pont lehet, de ma már azzal is csalnak páran, de ha leinformálod a szervizet ahova vitték a kocsit akkor megtudhatod hogy valóban el voltak-e végezve azok a műveletek amik a szervizkönyvbe voltak.

2010. jún. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A szervizkönyv sokat segíthet (de csak akkor, ha valóban utánaérdeklődsz a beírt szerviznél, mert gyakran gyártanak ilyeneket kamu adatokkal), viszont a legbiztosabb módszer az autó belső terének vizsgálata. A vezetőülés, a kormány, a váltógomb, a pedálok, a padlószőnyeg és a kilincsek utalnak leggyakrabban a használatra. Ezek közül a kormány a legárulkodóbb, mert az összes többi olcsó és egyszerűen cserélhető, tehát többet hoz a konyhára az autó visszafiatalítása, mint amennyibe ezek kerülnek. A kormány viszont nagy, drága és általában légzsákos, nem éri meg cserélni. Általánosságban azt szokták mondani, hogy a kifényesedő kormánykarima jóval 100 ezer km fölötti futásteljesítményre utal.
2010. jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Ezért is vezetik be lassan a szlovákok az elektronikus chip forgalmit, az olyan lesz mint a bankkártya, benne lesznek az autó adatai,műszaki vizsga mikor jár le, szerviz minden információ, ezzel is meggátolják a km visszatekerést is, ha egyszer beteszik az adatot a chip forgalmiba, az már ott marad. D
2010. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy hallottam, hogy árulkodó jel lehet az hogy a km órában az megtett összes km számlálóinka a számai nem állnak egy síkban. Tehát ha a számok a vízszintestől fel-le el vannak csúszva, akkor az vissza lett tekerve.
2010. jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

14:15nek


ez sztem nem igaz mert a mi autónkban sincsenek a számok pontosan vízszinbe. Pedig nem lett visszatekerve. Nagyfatertól vettük, ő kemény 3000km rt tett bele 8 év alatt...(78éves korában vette szalonból)

2010. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:57


ez a saját vezetős ötlet órási. eszembe sem jutott volna, de jogos (kaptad is érte a pluszos értékelést :)

köszönöm mindenkinek, ha van még jó ötlet, ne kíméljetek

2010. jún. 21. 21:35
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hányadik tulajdonos, netalán cégautó is volt.


Laikus számára az utastér árulkodó.

Csalni, fiatalítani nem térül meg egy szint után.

Úgy ahogyan írtátok pláne kormányt cserélni.


Elektronika is maximum annyira emlékszik, hogy beavatkoztak.


Totálkárosból összetákolt autók a leginkább rossz vételek.

2010. jún. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!