Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem találom a kérdést (igen,...

Nem találom a kérdést (igen, a gyk.hu keresője sem a legjobb), ezért felteszem én is - mopedeseket mennyire szokták ellenőrizni?

Figyelt kérdés
Igen, jogsi nélküli bepróbálkozásra gondolok. Tudom, a rendőr, bárhol/bármikor igazoltathat, de gyakorlatban, a mopedeseket mennyire nézték? Ha nincs hozzá jogsim, akkor mire számíthatok?
2011. jún. 15. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha látszólag minden szabályos, akkor nem jellemzö, hogy megállítanak kötekdni. Viszont jogsi nélkul feljelentenek és pénzbírság a min., de jogsitól is eltilthatnak.
2011. jún. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mopedeseket elenőrzik a leggyakrabban mivel közöttük van a legtöbb simlis alak.
2011. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semennyire, nekem van egy Honda Pal-om, április óta járok vele napi szinten suliba 15 kilométert, láttam már rendőrt de még csak rám se nézett, bukósisakom mindig van.

Apámat egyszer ellenőrizték kb 6 éve vagy annál is több, autóval.


15 fiú

2011. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 2 év alatt 10e km-t mentem robogóval, minden nap 2x-3x láttam rendőrt de eddig még nem állítottak meg, pedig párszor már beelőztem őket:)
2011. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1 éve van meg a robogóm de már megállítottak.

A főúton álltak szinte minden nap és pont akkor is ott voltak amikor én arra jártam.

Nem voltam feltűnő, nem húztam neki, nem is tuningolt a motorom, mégis megállítottak.

Nem kötekedtek, megnézték a jogsit, személyit, lakcímkártyát, biztosítást, elsősegély csomagot.

2011. jún. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is sokáig vezettem SMKP-t jogsi nélkül, egyszer sem állítottak meg, sőt még most is biztosítás nélkül járok. Próbálj meg nem az "utak királya" attitűddel menni és persze ne 70-es agyonreszelt hengerrel össze-vissza kókányolt, meg a leghangosabb sportkipufogóval felszerelt gépet hajtsad. Random ellenőrzésekbe belefuthatsz, de ,,ha már lúd, legyen kövér" alapon én a helyedben egy kövér gázzal továbbhajtanék, aztán adnék a sikátoroknak, parkoknak, amin át nem tudnak üldözni a süncik.
2011. jún. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is régen ezt csináltam.

13 éves voltam és minden hónapban lementem a Dunára motorozni gondoltam erre még a kutya se jár.

Sajnos tévedtem mert éppen akkor ott volt a rendőr hogy mit csinált azt nem tudom de a gát tetejéről figyelte az eseményeket. Ahogy megláttam már fordultam is vissza sajnos már késő volt mert egyből észre vett és jött utánam.

Bukó volt rajtam mert azt mindig használok de hát így is egyből kiszúrt.

Megálltam kiderült nincs jogsi de hatalmas szerencsémre csak figyelmeztetés lett a dologból viszont azt mondta ha még egyszer meglát kapásból 200 ezer.

Többet nem is motoroztam de hála istennek már 1 hónapja megvan a jogsim így már nyugodtan megyek az utakon.

Ezért én nem ajánlom hogy jogsi nélkül menj mert ha meglát elég sok az esély hogy megállítson mert a magyar utakon rengetegen mennek a mopedesek jogsi vagy biztosítás nélkül.

Inkább ha van erdőtök vagy valami nagyobb magán területetek azt ajánlom.

2011. jún. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!