Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy müködik ma a vezetés...

Hogy müködik ma a vezetés oktatás? Barátnőm tanulja, de én nem látom ezt igy célravezetőnek.

Figyelt kérdés

Barátnőm vezetni tanul, életében először az oktató kocsiban ült a kormány elé. Az oktató 2 órát gyakoroltatott vele, és utána mentek a városba. Most jár kb. 20 óránál, viszi ide-oda ,de mondja barátnőm hogy az alapokat nem tudja igy megtanulni, oktató csak annyit tesz hozzá hogy majd jó sokat gyakoroljuk.

Tudom már nincs rutin vizsga,de nekem ez fura hogy furikáztatja 3.4ben a városban amit kb. bárki megtud csinálni. Minden alkalommal elkeseredve jön haza. Ez a normálsi oktatás manapság?



2018. aug. 16. 23:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
73%

az egész magyar vezetésoktatással rengeteg probléma van, inkább ne is menjünk bele.


é is msot vagyok tanulóvezető, és hát hogy mondjam: a vezetésoktatóm az átlagnál értelmesebb, türelmesebb, de azért nagyon látszik, h a vezetésotkatók nem pedagógusok.


nagyon nincs érzékem a vezetéshez, ezt meg is beszéltük első óra elején.

Rutinpálya természetesen nincs, vagyis lenne de messze van, oda lusták kimenni, marad egy elhagyatottabb út.


sztem senkit nem kéne addig kivinni a forgalomba, amíg nem tud normálisan váltani, kezelni az autót.

Egyébként sztem tanulótól és függ, milyen módszer a megfelelő, és akkor itt megint oda lyukadunk ki, ha v.oktatók nem igazán tudnak tanítani.


mi is úgy mentünk ki forgalomba, h még rendesen váltani, kormányozni sem tudtam. és azóta alig haladtunk vmit.

én speciel nem tudok úgy fejlődni, h összevissza dudál a sok idegbeteg (nem csak nekem, egymásnak is), és nekem eközben kéne mindent megtanulni.


vszínűleg barátnőd is olyan, mint én, h stressz alatt nehzen tanulni. vagy oktatót kéne váltania (ami rizikós, ugyanis akkora az oktatóhiány, h még a legrosszabbnál is várólisták vannak), vagy el kéne mennetek gyakorolni addi,g amíg nem mennek neki nagyon jól az alapok.

2018. aug. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs baj az oktatóval. Mikor én tanultam 2 éve nem is mentünk rutinpályára. Város szélén kezdtünk aztán szépen haladtunk befelé. 5-6-dik óra felé már nagy forgalomban kellett vezetnem. Egyszer mentünk ki városon kívülre utána nemsokkal. Mivel viszonylag sürgős volt hogy megszerezzem a jogsit, a 17. óra után adott egy vizsgaidőpontot plusz beírta hogy meg van a 30 órám. Szerencsére meg is lett elsőre. Mondjuk előtte már volt kismotorra jogsim, így nem volt nagy kunszt az autóra váltás.
2018. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én is gyakorlatilag pont ugyanígy tanultam.


Én is azt éreztem, hogy egyre több a feladat, járjuk már a vizsgaköröket, letelik lassan az alap oktatás és még ott vagyok, hogy lefulladok indlásnál meg rosszul kezelem az autót.


Én azt érzem, hogy jobb lett volna, ha van 8-10 óra tanpálya, ahol csak parkolok, kanyargok, váltok, elindulok-megállok. Egyszerűen azért, mert ezek forgalomban nehezebben kivitelezhetőek. Volt, hogy 10 percet álltam az út szélén és vártam, hogy elfogyjon a kocsisor, meg tudjak fordulni.


Mondjuk én alapból inkább "elméleti" ember vagyok, gyakorlati dolgokat lassan tanulom és el is tudok keseredni 1-1 vezetés után. Én 50 óra után vizsgáztam le elsőre, igaz ebben benne volt 1 hónap várakozási idő is a vizsgáztatóra.


Igazából az egész oktatás olyan, hogy túl kell esni rajta, figyelni, tanulni kell az alapokat, aztán úgy is saját autón 1 év alatt fog belejönni az ember.

2018. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!