Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem baj hogy az autóban még a...

Nem baj hogy az autóban még a téli ablakmosófolyadék van?

Figyelt kérdés

Németországba készülök és a neten olvastam, hogy a német rendőrök a közúti ellenőrzés folyamán ellenőrzik az ablakmosó folyadékot is. Ez igaz? És ha téli van benne a nyáriban? Nem szivatnak meg?

Nekem még a téli van benne, de már felhigítottam desztilált vízzel, nehogy kárt tegyen az autólakkjában.

Vagy inkább nyomassam ki? -)


2010. jún. 20. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
én még ilyet nem hallottam hogy azért szólnának hogy milyen folyadék van az ablak mosóba.Ennyi erővel a hűtő vizet is megnézhetnék hogy fagyállóval van e feltöltve.De tölt fel sima ablak mosóval.A tescoba 150 ft 2 liter.Nem nagy összeg :)
2010. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tescóban inkább ne vegyetek olcsó ablakmosót. Kb. ugyanolyan, mint ha vizet tennél a tartályba. Nem tisztít semmit, de legalább nem szárazon törölsz.

Egyébként én sem hallottam, hogy gond lenne a téli ablakmosó Németországban.

2010. jún. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
max azt nézi meg van e nem kóstolja meg hogy téli e vagy nyári
2010. jún. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én egész évben téli ablakmosót használok, nyáron hígabban, télen pedig töményebben.
2010. jún. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem.-)

De ha benne hagyom az autóban, ameddig ki nem fogy a téli, attól nem lesz baja?

2010. jún. 20. 14:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz baja!Használd nyugodtan,sőt a fényezést sem bántja. A hűtőbe való fagyálló az igen de a ablakmosó az nem,még töményen sem.
2010. jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!-)
2010. jún. 20. 15:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért jobb a nyári, mert abban van olyan anyag ami feloldja a döglött rovarokat a szélvédőn. De amúgy azt használsz amit akarsz, a sima desztvíz is jó.
2010. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi!-)
2010. jún. 20. 20:17
 10/10 anonim ***** válasza:
A téliben lévő alkohol csak javíthatja a bogarak eltávolítását a szélvédőn. Semmi baja sem lesz sem az autónak,sem pedig a lakknak. Én is a mai napig télit használok és még megvan a festék a nagy tetőn.
2010. jún. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!