Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben különbözik a Simson...

Miben különbözik a Simson 50-es és 60-as hengerfej?

Figyelt kérdés
Mennyit változtat a teljesítményen ha 60-as hengerre 50-es hengerfejet teszek 60-as helyett? 50-es hengerfejből lehet 60-ast csinálni??
2010. jún. 17. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elviekben nagyobb a sűrítés.


Igen, lehet.

2010. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na, igen. Azt tudom, hogy nagyobb a kompresszió, de a 60-as hengerfejen mi másabb mint az 50-esen??
2010. jún. 17. 12:21
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet csinálni 50-esből 60-ast, de jobban jársz ha veszel egy új 60-as hengerfejet.

Egyébként meg nehogy 50-es hengerfejjel használd a 60-as hengert.

Nem fog beindulni, csak kb 20-30. rúgásra (tudom, mert haverom is ezt tette a Simsonjával..)

2010. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nekem mikor 60asra fúrták, a gyári hegerfejből vettek csak le 1mm-ert ha jól emlékszel és müködött a dolog.
2010. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

11:53 vagyok


Amennyiben felfordítja és folyadékot önt bele, a 60 -as fejbe ugyanazon sűrítési arány /pl 10:1 mellet/ kicsivel több megy bele.


20-30 rúgásra indulás esetén nem a hengerfej a probléma, hanem a haver valamit elszerelt - porlasztót vagy gyújtást esetleg falsot szívott!


Az 50-es fejnél nem kell levenni a tömítő felületből, mivel alapból módosul a kompresszió...

2010. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

11:53


Nagyon jó könyveket lehet találni:


dr. Ternai Zoltán - A motorkerékpár /4-5 évente kiadták/

Moldvai Tibor - Hogyan gondozd a motorkerékpárodat 1. 1984.

Simson javítási útmutató

romániai szerző A motorkerékpáros könyve 1961.

Ezek leírják mit, miért hogyan csinálnak - mi a következménye.


Természetesen rés-vezérelt motorokkal kapcsolatos...

2010. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És ha ráteszem a 60-as hengerfejet kell variálni a gyújtást??
2010. jún. 17. 15:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem 70-es henger van rajta és egy sima hengejfej(1mm-marással)

Egy sport főtengely kell bele mert a gyári nem birta,de alacsony fordulaton nagyon nyomatékos volt a motor és könyen gyorsult!

Szerintem a 60-as fej kicsit nagyobb,mivel a lökethossz azonos,a dugatyúátmérő nőtt(mivel 60-as hengerre való),igy növelni kell az égésteret hogy ne legyen túl nagy a kompresszioviszony ezért elvileg nagyobbnak kéne lennie!

2010. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

11:53


Én kezdésnek nem piszkálnám a gyújtást...


Ha valaki hasznosnak találja a válaszokat, úgy minősítheti a hüvelykujjakkal hogy a rendszer is tudja, ez már megválaszolt kérdés.


A 70-es hengernél amennyiben 50-es fejből lemartak, elég feltűnő - érdekes hangok kell hogy szóljanak. Ugyanis a kialakítás miatt eléri a dugó a fejet, kopog az egész...

Nem a préssávot húzták kijjebb?!! Hogy elférjen a 45-ös dugó?


Viszont az lenne a jó - /minden Simsonnál/ ha az égéstér a jelenleginél kisebb lenne. Ennek az a magyarázata, hogy valaha alacsonyabb volt az oktán száma a benzinnek. Most hogy ugyanazokat a közelítő paraméterek meglegyenek az égéshez - elkellene érni cirka a 13-as arányt.


Ha valaki veszi a fáradságot, a fenti könyvek alapján pontosabb értéket tud kiszámolni!

2010. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gyújtáshoz is hozzá kell nyúlni.

50ccm-nél 1,8 mm

70-nél azt hiszem 1,4 mm de megtalálod neten

2010. jún. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!