Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ennyire ostobák az...

Miért ennyire ostobák az emberek autóvásárlásnál?

Figyelt kérdés

Feltettem a kocsimat, elég jó áron -gondoltam én-. Leírtam minden apró hibáját, a jó dolgok mellé.Ezzel az volt a célom,hogy ne erre alkudjanak 100 ezreket amikor ide jönnek (hogy egy 15 éves autón van egy kavicsméretű festékkopás)

Viszont egyetlen egy hívást sem kaptam 1 hónapon át.

Egy kereskedő ismerősöm ki is nevetett, és mondta,hogy töröljem az egészet, kitakart rendszámmal feltesszük újra.

Ő akkorákat hazudott,hogy ahhoz nem tudtam hozzájárulni, de nagy nehezen összehoztunk egy félig-meddig őszinte hirdetést.Pontosabban nem is hazugságokat írtunk, csak ferdítéseket.Ezen kívül egy 10 ezres alkatrészt cseréltünk, és 30-al drágábban tettük fel.

Egyetlen percig sem hittem benne,hogy ez működni fog.

Aztán 3-4 nap csend után minden nap hívtak, ígérgettek, végül el is vitték 1 héttel később, lealkudva arra az árra amit eredetileg kértem volna belekalkulálva az alkut.Tehát azon az áron vitték el amivel eredetileg hirdettem, és én még abból engedtem volna.

Mikor ide jött az új tulajdonos, akkor újra a saját stílusomban meséltem neki a kocsiról, és ezért alkudta le azt a 30-at, de szerintem elvitte volna a plusz 30-as áron is.

Egyébként azt tartom,hogy nem járt rosszul, nem egy roncsot adtam el neki, de én ebből arra jöttem rá,hogy nagyon buták az emberek autóvásárlásnál.

Ezt a lószar kereskedő dumát úgy megették mint kacsa a nokedlit, de ha őszinte az ember akkor örökre rajta marad az autó.


2018. jún. 19. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert már sehol se divat őszintének lenni. Ez meg gyanakvást kelt az emberekben. A másik, hogy leírod a hibákat-na nekem ez nem kell-a reakció. De ha ódákat zengsz róla, azt hiszi jó vételt csinál. Legfeljebb majd ide ír, kit terhel a javítás-miután megvette.
2018. jún. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én is ezt tapasztaltam, bár én végül aztán nem ferdítettem a hirdetést, hanem 3 hét után levettem és azóta is elvagyok vele, de tény, én is leírtam a pontos állapotát, van 1-2 sérülés, lefotóztam...és senki nem keresett.


persze az is lehet, hogy az alku miatt nem próbálkoznak, mert sejtik, hogy az az ár azért ennyi, mert tudod mennyit kérhetsz érte, és annál lejjebb nem fogod adni.

2018. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ősidők óta a kereskedők szokása hogy dícsérni szokták a portékát. Sokszor túlságosan is. Ehhez értenek.
2018. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki hibátlan autot keres bagoért. Erre van igény, hazudni hazudni..
2018. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják úgy, hogy marketing.

Nem mindegy hogy tálalja az ember a dolgokat. A tv reklámban is úgy hirdetik a mosogatószert, hogy a ráégett zsíros edényre rácseppentenek egy cseppet, belemártják a vízbe és makulátlanul tisztán húzzák ki. Ilyen nincs. Egyértelmű hazugság. Az emberek mégis megveszik.

Ugyan így ha egy nem makulátlan autóról csak előnyös fotókat csinálsz, csak dicséred, a vásárlójelölt belelkesül, beleéli magát, hogy megtalálta az évtized autóüzletét. Megtekintéskor mikor megtapasztalja hogy ez agy jó autó, de vannak rajta használati nyomok, kavicsfelverődések, csak legyint, nem törik meg jelentősen a lelkesedése.

Viszont ha már a hirdetésben csak a hibákat sorolod és csak azokat fotózod, akkor sokan lapoznak egyből és elkönyvelik, hogy ha a hirdetésben ilyen, milyen lehet élőben...

Ugyan az az autó, ugyan az a vevő, mégis más benyomást kelt benne.

2018. jún. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az mindig benne van a pakliban,hogy átkúrnak,én azt mondom a te embered is tudta,hogy átkúrják csak így jobban hangzott,mint először,mert először felkapta a fejét,hogy úristen,ha ennyi baja van a kocsinak akkor mennyit titkolhatnak el előlem,a kavicsfelverődést meg ilyeneket amúgy nem is érdemes említeni,mert az csak rontja a helyzetedet
2018. jún. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Saját autómat nem fikáznám eladáskor.


Azt meg mindenkinek tudnia kell, hogy mit várhat el egy 5éves, 10 éves, meg egy 15 éves autótól!

2018. jún. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!