Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek miert dontenek ugy...

Az emberek miert dontenek ugy nagy varosban hogy autot vesznek?

Figyelt kérdés
En 30 vagyok es meg sosem volt es nem is tervezem hogy valaha lesz. Szerintem a legidegesitobb, legstresszesebb elmeny ami valakit erhet az ha benne van a forgalomban es egy csomo idiota elkovet egy rakas szabalytalansagot es meg az eletedet is veszelyetetik.
2018. ápr. 27. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én azért döntöttem így (nagyvárosban dolgozva autót véve), hogy hétvégente elmenekülve a nagyvárosból ne kelljen a tömegközlekedést választani.

Munkába járáshoz metrót és vonatot használtam. Buszozni nem szeretek, ha lehet kerülöm, mert nem bírja a gyomrom. A villamos meg lassú. Így szerencsém volt, hogy metró+vonat kombinációval tudtam ingázni, hétvégén meg kocsiba ülve elmenni jó messzire.


Aztán változott az élet, feleségem is ugyanahhoz a multihoz szerződött, majd gyerek is született, akit a céges bölcsibe hordunk.


Így ma már 3-an "dolgozunk" ugyanott, ezért engedtem a kényelem csábításának és kocsival járunk. A forgalom okozta stressz kisebb, mint a gyerek okozta hiszti, mivel nem tűri a tömegközlekedést (egy hónapig próbálkoztunk), így alakult.


31/F

2018. ápr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Mert az autó státuszszimbólum Magyarországon.


Meg kell mutatni a szomszédoknak.

2018. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Napi 2x1 órát vezetek. Bp agglomerációból a városba.

AMióta ennyit megyek, sokkal türelmesebb lettem. Férjem jóval kevesebbet vezet, kis távokat (közelebb dolgozik), ő meg olyan ugrálósan, sietősen. Pedig ő vezet jobban, én kevésbé, mégis ő a türelmetlenebb.


Amúgy meg a városban élők is szeretnek néha kimozdulni a városból. És akkor sokkal kényelmesebb kocsival menni.


Az életedet meg gyalogosként vagy biciklisként is veszélyeztetik.

2018. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én azt nem tudom, az emberek miért döntenek úgy, hogy városba költöznek?

27 évig laktam Budapesten, nagyon elég volt.

És én is összekapcsolom a városban élést, az autó jogosultságával.

Kint van az utcán, feltörik, nekimennek, leszarják, vadásznak rád a parkolócégek, ügyvédek, jogászok, lófszok.

Itt tahókián meg tudom matatni a kertben, garázsba rakni, szerelgetni én magam.

2018. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Képzeld nem mindenki városban araszolásra tartja a kocsit. Hétközbap bicajjal vagy metróval járok.

esetleg hétvégén, vagy ha úgy adódik hétköznap este meg kocsival.

de alapvetően a kocsit akkor használom ha elhagyom a várost, olyan pedig elég sokszor van. minden hétvégén :)

2018. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hmm sosem volt autód és nem vezettél, de komoly véleményed van róla.


Én pl sokkal szívesebben ülök a saját kocsimban, ott ha kell nyáron ott a klíma, télen annyira fűtök amennyire jól esik, nincs tele csövessel és még sorolhatnám.

2018. ápr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6


Bocsi, lehet nem fejtettem ki elég jól. Van jogsim és vezettem más autóját meg bérelt autót is. Valóban élvezet tud lenni ha szép tájakon vezetsz, pláne hegyes völgyes stb. De annyira nem rajongok a vezetésért, hogy naponta űzzem. Elég mittom évente 10-szer vezetnem.


Itt most arról van szó, hogy szerintem kur..va idegesítő a nagy forgalomban, dugóban, piros lámpákba folyton belefutva vezetni. Nem is költséghatékony, meg nem is annyira gyors a haladás.


Aki rendszeresen jár hétvégeken kirándulni nem mondom nem éri meg, de én eddig mindenhová elértem busszal, vonattal, repülővel és legalább ha hosszú az út tudtam aludni, meditálni, olvasni stb.


Autó vezetés közben csak az utat bambulod, totál elvesztegetett idő az életedből, nem beszélve fárasztó is.

2018. ápr. 27. 19:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Végül is lovaskocsival, sőt gyalog is el lehet bárhova jutni... Itt nem az a lényeg. Írtam én pl miért használok autót BP-n.


Arról nem beszélve hogy kis előrelátással a legtöbb dugó is simán elkerülhető egy apró kerülővel vagy másik útiránnyal.

2018. ápr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Nem is költséghatékony, meg nem is annyira gyors a haladás."


3-as vagyok. Régi Suzuki van. Jártam tömegközlekedéssel is, szóval van összehasonlítási alapom.

Kocsival gyorsabban, és olcsóbban megúszom a munkába, és hazajarást. Kényelmesen háztól házig járok, és a kocsimhoz nem kell alkalmazkodni, akkor indul, amikor akarom...

2018. ápr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bevásárlást, ide-oda utazgatást mivel oldod meg? Amúgy meg teljesen nyugisan lehet vezetni Magyarországon, számomra pl kimondottan nyugtató hatással van, nem vagyok idegbeteg.
2018. ápr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!