Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autómániás vagyok, mindet...

Autómániás vagyok, mindet ismerem, mégsem tudok választani.2,5 millió környéke?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, érettségi után sokat dolgoztam külföldőn, vettem 19 évesen egy BMW E46 330D M-et. Gyerekkori álom volt, mai napig megvan, imádom!

Ahogy egy pici baja is volt, azonnal szervíz, új alkatrész, stb.

Nem túlzok, ha azt mondom, hogy az országban enyém a legszebb E46. Teljesen gyári, leigazolható mindene.

Sajnos kicsit elszaladt velem a ló, jól kerestem, meg tudtam engedni magamnak, hogy költsek rá.

Vezettem minden költségét (üzemanyagot leszámítva), és 4,3 millió ft-ba van jelenleg a kb 2 milliós autóm.


2 éve van nálam. Viszont, most jön az, amiért feltettem a kérdést!


Felvettek egyetemre, jelenleg hibátlan az autó, de nem tudom meddig lesz az. Tudom, hogy ennél a tipusnál bármikor jöhet egy 300 ezres szervíz, ok nélkül sajnos.

Ezt szeretném megelőzni.


Orvosi egyetemet kezdek el, 6 év az alpképzés, ezidő alatt nem tudok pénzt keresni, de az autó nélkülözhetetlen számomra.

Van kb 2 millió ft megtakarításom, illetve a 2 milliós autóm. Semmi több.

Szüleim fizetik az albérletem, kajám, egyéb költségeim, de az autót nem! Üzemanyagot sem, semmit.


Nagyon bánom, de arra gondoltam, eladnám az autóm, és vennék egy keveset futott, nagyon fiatal autót.

4 millióm van, de nem akarom mindet elcseszni rá, max 3 ból jöjjön ki az új, de papírral, új gumikkal, szervízzel, mindennel!


Az összes autót ismerem, de egyszerűen ebben az árban nem találok egyetlen autót sem, amibe szívesen átülnék ezután..

Jelenlegi autóm 230le, 7 literes átlag fogyasztás, és tetszik a márka, a kasztni, nagyon sportos és fiatalos.

Viszont már nem tudom fenntartani, pláne nem 6 éven át.


Mit javasoltok, mibe üljek át?


Az autót havi max 2x használom a hazaútra, oda vissza 500km, pályán, illetve heti 1-2x kb városon belül mászkálok vele 20-30 km-ert.


Utcán parkolok sajnos, ezért tele lesz környezeti, illetve parkolóban okozott, ajtórányitós, meghúzós károkkal 6 év múlva gondolom..


Tehàt olyan autót keresek, amiben van tempomat, biztonságos, de viszonylag fiatalos, belül nem minden gagyi műanyag. Havi olyan 1100-1200 km-re.

Illetve ami fontos, hogy szinte ne kelljen az olaj/szűrőcseréken kívül költenem rá semmit.

Évi max15 ezret megyek, 6x15=90 ezret rakok bele kb.


Viszont márka felfogású is vagyok sajnos, egy suzukiba vagy daciaba, chevroletbe nem szeretnék beleülni.

(Bár az új suzukik valóban nagyon jók, de suzuki..)


Milyen autót javasolnátok?

Köszi mindenkinek!


2018. jún. 16. 15:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

nem tartom sokra a bmw-ket, de ha tényleg annyira tip top ahogy írod akkor miért adod el?

autót cserélni mindig nagy ráfizetés, ezt végre rendberakattad, most megint veszel egy lutri pénztemetőt?

vagy tartsd meg a bömöst, vagy fullba told a racionalitást, meg a költséghatékonyságot, és ne zárkózz el a suzukitól sem.

2018. jún. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%
7 litert, aha...
2018. jún. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha 7 litert evett neked eddig átlagban, akkor a teljesítményét valószínűleg nem használtad ki, hímestojás volt a gázpedál alatt.

Tehát nincs is igazán szükséged erős autóra.

A havi 1000km autópálya miatt én vennék egy 1.9 PDTDI ötös Golfot, márha találnék 2M alatt vállalhatót, a bímert meg ideiglenesen kivonatnám minden hatodik hónapban. Havonta persze megforgatva kicsit magánúton.

Szegényke így 6 évig kényszerszabin lesz, de utána öröm-bódottá'!

2018. jún. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha kétmilliót szeretnél rászánni, én a 2. generációs Skoda Octaviat ajánlom, vagy valami Opel Astrát, VW Golfot. Emellett a Honda Accord sem rossz.
2018. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!