Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le kéne cserélni a gumikat?

Le kéne cserélni a gumikat?

Figyelt kérdés

2007 óta ugyanazt a szett téli és nyári gumit rakom fel az autóra. Illetve a kereket, mert külön felnin vannak ugye. Akkor vettem az autót és akkor új téli/nyári Michlein cipőket kapott. Úgy néznek ki mint az új.


- azóta mentem 20 ezer km-t összesen. Kb 15 ezret a nyárival.

- garázsban áll a kocsi

- kopásnak nyoma sincs

- semmi elszíneződés/töredezettség

- tapadás tökéletes


Csak azért kérdezem mert most mennék vele hosszabb útra és elgondolkodtam.


2018. jún. 11. 20:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Ha felnin fog csúszni, hiába lesz ABS rajta :D
2018. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Az amortizáció nem közvetlen megy ki a zsebemből, csak akkor, ha eladnám. De egyébként a fiamnak fogom odaadni 1-2 év múlva.


Minek nekem autó...minek akkor ház, amikor lakhatnék albérletben is. Egy 30 milliós családi ház árából itt el lehetne élni 40 évig albérletben. Minek akkor nekem ház? Na ez pont ilyen. Mert a ház és a kocsi is jó lesz a fiamnak sokáig.

2018. jún. 12. 21:53
 23/24 anonim ***** válasza:
Édes istenem, egy megkímélt 11 éves Michelin egyáltalán nem az a kategória, mi a francért keltjük itt a pánikot feleslegesen? Mentem már 15 éves gumikkal is, ABS nélküli autóval, több éven át, mert bizony nem volt sosem annyi pénzem egyszerre, hogy le tudjam cserélni, és képzeld, még mindig itt vagyok, sőt, én évente mentem 30 ezret vele. Na az tényleg baromi szar volt, de tudni kell követési távolságot tartani, és ésszel menni azon a rohadt úton, eszedbe tartani, hogy fosul fognak a gumijaid és máris sokkal kisebb a valószínűsége, hogy baj lesz, mint ha vesedonor módra tolod neki, lehet neked bármilyen szuper abroncsod.
2018. jún. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nézd ha valaki tisztában van, hogy figyelni kell azzal nincs gond. Bár nem helyes.

De itt egy-két embernek akkora arca van a 10 éves gumikkal, hogy ők biztosan nem úgy vezetnek.

2018. jún. 13. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!