Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le kéne cserélni a gumikat?

Le kéne cserélni a gumikat?

Figyelt kérdés

2007 óta ugyanazt a szett téli és nyári gumit rakom fel az autóra. Illetve a kereket, mert külön felnin vannak ugye. Akkor vettem az autót és akkor új téli/nyári Michlein cipőket kapott. Úgy néznek ki mint az új.


- azóta mentem 20 ezer km-t összesen. Kb 15 ezret a nyárival.

- garázsban áll a kocsi

- kopásnak nyoma sincs

- semmi elszíneződés/töredezettség

- tapadás tökéletes


Csak azért kérdezem mert most mennék vele hosszabb útra és elgondolkodtam.


2018. jún. 11. 20:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Olajat évente ajánlott cserélni, ez viszont minden gyártó szokta javasolni.
2018. jún. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"Mutasd már meg OKOSKA, hol van leirva hogy X idő után kötelező cserélni a gumit"

Baleseted volt már? A helyszínelők azért át szokták nézni az autót utána. 14 éves gumi bizony egy komoly fékezést már lehet nem fog bírni, és elszakad.

Gondolom te olyan vagy, aki váltóban se cserél olajat, mert azt mondták az örökéletű. :D

2018. jún. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
2007-be? vetted? és 11 év alatt 20 000km tettél bele? hallod neked minek kocsi? azt még biciklivel is letekerheted 11 év alatt
2018. jún. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
5km naponta :'D
2018. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy naponta 5 kilométerekre használta? Külön kiemelte, hogy szinte csak hétvégén autózik, viszont ilyenkor nagyobb távokra.

"Hétvégente szoktam kihozni, vagy ha messzebb kell menni valahova, nyaralás stb."

Vagy te nyaralni is biciklivel mész?

2018. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ilyen használatnál már lehet, hogy olcsóbb lenne bérelni vagy taxizni.
2018. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ha megteheti, hogy legyen autója (és még garázsban is tudja tárolni), akkor miért ne? Azért egy taxi, vagy bérautó messze nem ugyan az.
2018. jún. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Gondolom aki okoskodik arról, hogy cserélje le, annak a jobb első ülés környékén ott a poroltó...

Na azt kéne kötelezővé tenni.

2018. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Hasznos a porral oltó, de azért nem ugyanaz a kockázata egy moslék guminak és egy tűzoltó eszköz hiányának. Valljuk be, vészfékezni nagyságrendekkel többször kell, mint autótüzet oltani. Ezen kívül egy megfékezetlen autótűz ritkán jár halállal, azon pedig a poroltó sem segítene. Egy átcsúszás a szembe sávba, egy elnézett féktáv viszont könnyedén végzetes lehet a vétkes és vétlen félnek is.

Nem garantált, hogy rossz gumival baleseted lesz, de a költséghez mérten aránytalanul nagy kockázatot vállal ezzel a tulaj, ráadásul nem csak magára nézve. Az autóüzemeltetés költségének elég kis része a gumi, mégis az egyik legfontosabb.

Egy átlagos autó kilométerköltsége 70-80 Ft. Tegyük fel, hogy egy gyakori méret való az autónkra, amiből egy minőségi garnitúra kb. 70000 Ft. Legyen külön téli és nyári, szereljük is fel, akkor 160000 Ft kb. a téli és nyári gumi ára. Megyünk évente 15000 km-t, négy év után kidobjuk mindkettőt. Ez egy km-re 160000/60000= 2,66 Ft/km. Megéri a kockázatot az az 1% spórolás, amit egy túlfuttatott vagy gagyi gumi jelent?

A kérdezőnek az amortizáció már több millió Ft-ot emésztett fel. Ha az nem fáj neki, akkor pár tízezer mit számít egy új gumira? Legyen 2 misi az amortizáció, 20000 km-re vetítve az 100 Ft/km!

2018. jún. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Poroltóval a mai műanyag autóknál semmit nem érsz. Mire észleled, hogy baj van, és megtalálod a tűz forrását, a legtöbb esetben már semmit nem tudsz kezdeni vele. Szerintem a kérdezőnek nem fáj ez anyagilag, csupán az értelmetlen kiadásokat szeretné megelőzni. Az igaz lehet, hogy a költségekhez képest aránytalanul nagy a kockázat, de ahogy írta is, le fogja cserélni, addig pedig megkímélt Michelin gumik révén szerintem a kockázat mértéke egyáltalán nem riasztó mértékű. Előrelátó vezetési stílussal, különösen, ha egy ABS-szel felszerelt autóról van szó, szerintem egy útra még abszolút vállalható.
2018. jún. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!