Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jogosan buktatott...

Szerintetek jogosan buktatott meg a vizsgabiztos?

Figyelt kérdés
Kereszteződéshez közeledtünk, az oktató mondta, hogy jobbra megyünk tovább az utca végén. Én viszont rögtön kitettem az indexet, még a kereszteződés előtt, ami viszont bukó hiba, mert csak az utca végén kellett volna indexelni, én viszont rögtön kiraktam, amint az oktató mondta, hogy jobbra megyünk. (Azt hittem, ott megyünk jobbra) Ha tovább megyek egyenesen, az ugye megtévesztő, ami bukás. Viszont, ha elkanyarodtam volna, az is az, mert más útvonal. Ezeknek csak az a céljuk, hogy minél többször megbuktassák az embert.

2018. jún. 2. 13:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%

"Ezeknek csak az a céljuk, hogy minél többször megbuktassák az embert." - érdekes, hogy bukás után ehez hasonló megjegyzések tömegét lehet hallani, olvasni, sikeres vizsga után meg sokan azt is elismerik, hogy akár meg is buktathatta volna a vizsgabiztos, mert voltak hibák.

Nem isvelvárás, hogy zökéletesen vezessen a tanuló, de az követelmény, hogy szabályokat ne sértsen.

Egy nem megfelelő időben kitett irányjelzés után még általában van lehetőség korrigálásra, helyzettől függően vagy kikapcsolod, vagy lefordulsz a megfelelő irányba, azért nem buktatnak meg, de ha irányjelzéssel haladsz keresztül a keresztezödésen, és nem a jelzettbirányba, jogos a bukás, megtévesztő a jelzés (akkor is, ha nincs is ott más közlekedő)

Az oktató utasításait végig kell hallgatni, időben szól, bem a kereszteződés előtt két méterrel - ha meg későn szólna, mész tovább szabályosan, és megkéred, időben szóljon - negteheted, de ilyenre nem nagyon van szükség.

Amikor vezetni tanultam, többször is megtörtént, hogy elnéztem egy kereszteződést, mivel nem ismertem a várost, és pl egy bevásárló központ parkolójához vezető utra fordultam be, nem a mögötte 20méterre lévő kereszteződésben.

Az oktató ezekre a hibákra annyit mondott, hogy ilyet a vizsgán is meg lehet csinálni, azzal a feltétellel,vhogy minden szabályt betartok, az ugyanis a leggyakorlottabb vezetővel is megtörténhet, hogy eltéved.

Tilos viszont kapkodva, szabálytalanul "korrigálni"

2018. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
43%

Hát én vizsgán szabályosan rossz irányba mentem(nagyon nehezen különböztetem meg a jobb és bal kezem),az oktató a vizsgabiztossal együtt kinevetett. Átmentem a vizsgán. :)

A bukás jogos volt. Ő direkt azért szólt előre,hogy ne csak gondolkodás nélkül indexelj,hanem várd meg amíg az utca végéhez közelítetek. Ha legközelebb ilyen van,és nem az utca végén kanyarodsz le,hanem ahol kiraktad az indexet ott mész el szabályosan,akkor nincs semmi baj :)

2018. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
53%
De miután befejezte a mondatot, hogy az utca végén, visszavetted az indexet? Mert akkor nem jogos. Ha elkanyarodtál volna, és úgy buktat meg, az sem jogos, hiszen nem sértettél szabályt, való életben is el fogsz tévedni, ne aggódj. Egyedül ha kinnmaradt az index, és úgy mentél tovább, arra lehetne azt mondani h jogos (bár szerintem arra se, max hibapontot érne sztem).
2018. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most te egy másik kereszteződésben mentél jobbra indexelve egyenesen?

Nem értem.

2018. jún. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Ma kb. pont ugyanígy buktam meg... "lámpánál jobbra megyünk" jelző kitesz és már meg is köszönték a részvételt... :(
2018. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!