Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jogosan buktatott...

Szerintetek jogosan buktatott meg a vizsgabiztos?

Figyelt kérdés
Kereszteződéshez közeledtünk, az oktató mondta, hogy jobbra megyünk tovább az utca végén. Én viszont rögtön kitettem az indexet, még a kereszteződés előtt, ami viszont bukó hiba, mert csak az utca végén kellett volna indexelni, én viszont rögtön kiraktam, amint az oktató mondta, hogy jobbra megyünk. (Azt hittem, ott megyünk jobbra) Ha tovább megyek egyenesen, az ugye megtévesztő, ami bukás. Viszont, ha elkanyarodtam volna, az is az, mert más útvonal. Ezeknek csak az a céljuk, hogy minél többször megbuktassák az embert.

2018. jún. 2. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Tejesen jogos
2018. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos tényleg jogos. Legközelebb, ha ilyen van, kanyarodj le, én úgy tudom, ha útvonalat tévesztesz, mert félreérted, az nem eredményez bukást.
2018. jún. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

"Kereszteződéshez közeledtünk, az oktató mondta, hogy jobbra megyünk tovább az utca végén. "


Egyértelmű utasítást adott.

Ez olyan, mintha azt mondta fordulj jobbra, de a kereszteződésbe, csak egyenesen, és balra lehet menni, jobbra pedig tilos.

Te akkor bemész jobbra?

Ha egyértelmű szóbeli utasítást nem tudsz végrehajtani, egyedül nehezebb lesz a kocsiban, mikor a táblára kell hagyatkozni.

2018. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Ez teljesen jogos volt. Megtéveszted a mögötted jövő autót is, balesetveszélyes.
2018. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én akkor tettem ki az indexet, amikor meghallottam, hogy jobbra megyünk. Utána következett csak, hogy az utca végén.
2018. jún. 2. 14:08
 6/15 anonim válasza:
63%
Pedig a közlekedők 99%-ának nem lehetne akkor jogsija...
2018. jún. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem csak vizsgán, de önálló közlekedésben is lehet ilyen.

Amikor elhangzott, hogy a végén, visszaveszed az indexed, s nincs semmi gond (ugyanaz, ha majd magad vezetsz, s nem tudod pontosan, hol kell elkanyarodnod).

Vagy marad úgy, de elkanyarodsz jobbra (ha szabad).

Amikor én vizsgáztam, az októ az utolsó pillanatban mondta csak az irányváltoztatást, nem ennyire előre. De lehet, mások nem így tesznek.

A vizsgán nagyon fontos, hogy tisztán vezess. Azaz a többiek számára legyen egyértelmű, mi a szándékod, mit tervezel. És hogy mindig tud, kinek van elsőbbsége. Ha neked, élj vele, ha másoknak, tartsd tiszteletben.

Ha vizsgán is így autózol, nagy baj nem lehet.

2018. jún. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha eltéveszted az útvonalat, az nem bukás.
2018. jún. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Így van, ha eltéveszted az útvonalat nem bukás. Ha megtévesztő irányjelzést adsz, az viszont teljesen jogosan bukta. Ezen nincs mit szépíteni.
2018. jún. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy az is bukás, ha az útvonaltól eltérő irányba megyek.
2018. jún. 2. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!