Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet-e karburátoros motorba...

Lehet-e karburátoros motorba bioetanolt tankolni?

Figyelt kérdés
van egy 1985-ös évjáratu honda jazz-em karburátoros rendszerü az üzemanyagellátása azt mondják hogy bioetanollal átalakitás nélkül menne de sok ellentmondást is hallottam szerintetek lehetséges hogy problémamentesen müködjön vele? E85-ös bioetanolról beszélek
2010. jún. 15. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Simán.

Ezt az üzemanyagot benzines autókhoz találták ki minden egyébként benzinnel üzemelő motor ,probléma nélkül működik vele . A legtöbben felesben járnak vele .

2010. jún. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

JA.

Felesbe simán menni fog vele, de ha tisztán akarod használni akkor be kell lőni hozzá a karbit.

Az ethanolból tisztán több kell a motornak, ezért a karbibavagy nagyobb fúvókák kellenek, vagy csak valahol valamit kell rajta állítani, hogy több anyagot adjon a motornak.


Nem egy kategória, de én SIMSONBA is használtam, tisztán, és legalsó súberállás kellett (legtöbb anyagot kapta a moci).

2010. jún. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Át kell állítani a karburátort, hogy több üzemanyagot kapjon és ezesetben simán gond néélkül használható, és csak egy fúvókát kell bele venned ami 200 ft, ellenben az injektoros autók 30 ezer forintos átalakítójával.


DE!

Az injektoros átalakítóknál utána majd lesz 2 állás, és választhatsz hogy benzin/E85 és ahhoz állítja az autódat.


Karburátorosnál ilyen nincs, akkor csak és kizárólag E85-tel lesz jó, szóval nem ajánlom, mert még elég sok helyen nem lehet kapni.. :(

Majd 5-10 év múlva lesz ez igazán jó a karbisoknak.


[link] itt sok hasznos infót találsz, és megnézheted többek között azt is, hogy hol vannak E85 kutak, és olvasgathatod mások tapasztalatait :)

2010. jún. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. még azt szeretném tudni hogy ez az üzemanyag tartós használat mellett nem kárositja-e az üzemanyagellátást vagy a motort tartós használat mellett amugy most nyilt nem messze egy bioetanolt is forgalmazó kút és ezért érdekel a dolog.
2010. jún. 15. 14:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem károsítja,ez direkt benzines járművekhez gyártott üzemanyag ,semmit se károsít .Se üza szűrőt,se benzinvezetéket,se motort.
2010. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hát meg lehet próbálni hogy átalakítás nélkül is megy-e , ha esetleg nem érzed hogy ugyan az lenne a teljesítménye akkor a karburátorba nagyobb fúvókák kellenek! Az én egyik ladám is így megy! bár én gyárival nem próbáltam csak nagyobb fúvókkal :$
2010. jún. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!