Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segéd-motorkerékpár vásárlás...

Segéd-motorkerékpár vásárlás utáni mik a teendők?

Figyelt kérdés

Szüleim vásároltak egy robogót, magánszemélytől, használtan.

Egy évig csak állt, de most megvan a B-s jogsim és szívesen használnám. Mik ilyenkor a teendők? Adás-vételi szerződés megvan. Át kell íratni, mint az autót vagy hogy megy ez? Erre is van kötelező felelősség biztosítás ugye? Kb. mekkora összeggel számoljunk?


2010. jún. 12. 18:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha a vásárláskor nem kötöttél biztosítást és azóta sincs rajta akkor megkötéskor fedezetlenségi díjat kell fizetned.

Ezt nem tudom hogy hogyan számolják ki de az én robogóra 2 hét után kötöttem biztosítást és 1000Ft-ot kellett fizetni pluszba.


Ha apukád nevén van akkor írd át a te nevedre, mintha megvetted volna tőle és az ő nevére köss biztosítást mert úgy kb fele annyi mint a te nevedre mert nem rég óta van jogsid és feltételezem hogy 30 év alatti vagy.


Ha folyamatosan volt rajta biztosítás akkor csak kösd újra ha lejárt és mehetsz a motorral.


Amúgy a biztosítás összege 2600ft-tól akár 10.000 ft-ig is is terjedhet.

2010. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Még egy komment

Nekem 1 évre van és kb:6200 ft az Alianznál szoval azt nem ajánlom :) A postára szintén ne menyél mert ott valami nyolcezer forint De ha megnézed a www.biztositas.hu-t akkor ott választhatsz eggyet sőt ha van scenneled meg nyomtatod akor neten is elintézheted adolgot (remélem segitttem)

2010. jún. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek hogy próbált segíteni!:)

Jóéjt

2010. jún. 12. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!