Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány havi jövedelmet észszerű...

Hány havi jövedelmet észszerű (új) autó vásárlásra fordítani?

Figyelt kérdés
Az utakon rengeteg 7millió+-os újautóval furikáznak (jobb Skoda is ennyi pld). Ez 500ezres nettő havi bérrel számolva is 14 havi kereset. Az nem túl sok befektetett munka egy autóért? Szóval, ti hogyan kalkuláltatok vásárláskor?
2018. ápr. 13. 20:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%
én a 370 nettóból sem költenék 50-et autóhitelre. De hát mindenkinek mások az igényei. 40000-es okos telefonom van.3 havi fizetésemből vettem a kocsim. Bár 2 éve még kevesebbet kerestem szóval akkor a reálisabb 4 hó.
2018. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
57%

Az utakon furikázó új 7M+-os autók 90%-a lízingelt autó. Tipikusan pont az Octaviák és Passatok.


Akinek lenne ennyi saját autóra az nagy többségében a cégére veszi, tehát az sem magán.


Főleg igaz ez a még drágább, 8 számjegybe kerülő kocsiknál.


Én a saját használt kocsimat kb. 5 havi keresetből, 10 havi megtakarításból (megtakarítás !=spórolás) vettem.

2018. ápr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
#12-es, hogy érted hogy megtakaritás nem egyenlő spórolás? Nem kötekedésből kérdezem, csak érdekel a te meglátásod vagy "stratégiád". Vagy arra gondolsz, hogy semmin nem spórolva is megmarad a fizetésed fele, amit igy 10 hónap után kocsira forditottál?
2018. ápr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 walk w1th mee ***** válasza:
70%

tegnapelőtt 22:34

tudod ki fog spórolni folyton,és hitelre autót venni...

2018. ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
44%

4-es vagyok.

Emberek...

Amíg otthon lakik az ember és szinte semmire nem költ, plusz kap egy kis segítséget otthonról addig simán lehet spórolni.

Ugye kinek mi a spórolás...

Az én havi költségeim: autóhitel, havi kondi és uszodabérlet, heti 1x étterem, üzemanyagköltség, telefon havidíj, 1x túrázás vonattal. Ennyi a költségem jelenleg.

És még marad ~70.000 forint.

Kaját veszik a szüleim és amúgy is egészségesen élek úgyhogy ilyen cukros szemetek, chipsek, gyorséttermek kizárva. Bulizni nem szeretek, az alkoholt utálom, cigit sem szívtam még életem során tehát nem lettem függő, nem kell rá költeni.

Egy átlag jómunkásember is elcsesz minden hónapban annyit felesleges hülyeségekre mint én autóhitelre.

Ja és néha még hajléktalanoknak is szoktam adni egy keveset, vagy virágot veszek az idős nénitől az utcán... szóval még zsugori sem vagyok.

Persze, az átlag magyar erre azt mondja hogy "hö, fővette az ótóhitelt az idijóta oszt kőt rája egy vagyont hö". Aztán megy és veszi a cigit, piát meg a "teszkóba" a kólát és chipset tonnaszám, plusz megy a "tékomba" aztán veszi az ájfost 24 hónapra harmincé havonta mer' kifele mutatni kell. (nekem is ájfosom van, de kp-ra vettem mielőtt valaki elkezdi)

Tudatosság kérdése az egész.

És a szüleim csak a kaját fizetik semmi mást (persze ez is nagy segítség és hálás is vagyok érte).

Az én életem így is boldog, nem vagyok egyedül sem, a barátnőm is hasonló gondolkodású és igényű szerencsére.

Természetesen a lakást jézussegíccsémeg hitelből fogjuk ketten megvenni, plusz én és az ő spórolt pénzéből.

Aztán lehet irigykedni vagy akármit csinálni hogy 24 évesen van egy majdnem új autóm amiről mindent tudok és patent állapotú, és lesz egy lakásom is. Tehát minden ami egy rendes élethez kell és még sok van hátra az életből.

2018. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

spórolás: a hó végén megmaradó összeg úgy, hogy nem veszem meg azt amire vágyom vagy elhalasztom a vásárlást


megtakarítás: a hó végén megmaradó összeg úgy, hogy mindent megvehetek, amit szeretnék


Nem élünk nagy lábon, keveset költünk szolgáltatásokra, mellette feleségem és én is mérnökként jól keresünk, így vannak hónapok, mikor az egyikünk fizetése 100%-ban megtakarítható.

2018. ápr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
41%
azért szerintem azzal nem nagyon kéne keménykedni, hogy anyuci eltart aztán tudfsz venni a gyenge fizetésedre egy új autót, előbb utóbb külön költözöl azt jön majd a meglepi..., nem tudom nekem 180 ból nem jut eszembe új autót venni, de még 580 ból sem... de hidd el nem vagy nagy császár azzal, hogy anyuci meg apuci etet, te meg teszed a fejed egy új autóval... ami kb 30 havi jövedelmed, ez inkább szánalomra mint irigylésre méltó... nehogy már ez legyen a követendő példa...
2018. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
24%
Hát én inkább sajnállak, ha lett vona annyi eszed, hogy nem új autót vewszel és arra szórod ki a pénzt az ablakon, lehetne normálisabb lakásod is, és két hitellel, úgy hogy majd nem fog anyuci meg apuci eltartani, nem lesz vicces világ...:) bírom amikor ilyen emberek játszák az eszüket...
2018. ápr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

És jön a jó öreg apucizás anyucizás... :D nem akarom ezeket az embereket megbántani, de egy szülőnek szerintem a feladatai közé tartozik, hogy segitse a gyereke jövőjét ahogy tudja. Az én szüleimet az motiválta hogy jobban éljenek mint a nagyszüleim, és nekünk többet megadhassanak, engem és a páromat ugyanez motivál. Legalább annyit, de inkább többet szeretnék majd biztositani a gyerekeimnek (ha megélem), mint amit nekem biztositottak a szüleim. Szerintem az a szánalmas amikor elkezd dolgozni a családban a gyerek, és a szülő egyből levarrja havonta 20-30-al "közös ház közös költség" cimszó alatt. Gusztustalan és csak visszatartja az életben való előrehaladásra.


Attól függetlenül, hogy én se vennék új autót, abszolút egyetértek #4-es látásmódjával és stratégiájával, én is hasonló elvet követek. Nincs ebben semmi nagyképűség, meg nem "teszi a fejét az új autóra", ha neki ez fontos, és belefér, akkor hajrá. Én a munkahelyem miatt messze élek a szüleimtől, sajnos még albérletben, de ha ők is itt élnének, eszem ágában se lenne huszonpárévesen elköltözni tőlük, valószinüleg tőlük egyenesen a sajátomba költöznék, sokkal hamarabb, mint igy, hogy albérletben élek. Csak maga az albérlet egy nagyobb kiadás mint egy új autó törlesztője... A hitel legalább a sajátjába megy, nem máséba. És még mindig több értelme van, mint egy káros szenvedélynek ;)

2018. ápr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
a nettó 180 ból új autót vásárló zseninek: [link]
2018. ápr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!