Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány havi jövedelmet észszerű...

Hány havi jövedelmet észszerű (új) autó vásárlásra fordítani?

Figyelt kérdés
Az utakon rengeteg 7millió+-os újautóval furikáznak (jobb Skoda is ennyi pld). Ez 500ezres nettő havi bérrel számolva is 14 havi kereset. Az nem túl sok befektetett munka egy autóért? Szóval, ti hogyan kalkuláltatok vásárláskor?
2018. ápr. 13. 20:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
51%
Max. 3-4 havit költök rá. A mostani autóm kb. 1 havi fizetésemet éri (450).
2018. ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Sokszor volt már hasonló kérdés.

Nincs rá egyértelmű válasz. Mindenki más helyzetben van, másra használja, másra kell az autó. Másra gyűjt, más élethelyzetben van, más a jövedelme, mások a havi költségei.

Ha valaki havonta milliókat keres, nem biztos, hogy feltétlenül méregdrága luxusautóra van igénye, lehet elég neki egy megbírható átlagautó napi közlekedésre.

És még sorolhatnánk...


Ha az én példámra vagy kíváncsi, idén vettem új autót. Most kiszámoltam neked, hogy ha semmi másra nem költöttem volna, kb 40 havi nettó bérembe került.

Nem kevés, de másra nem gyűjtök, nincs másra szükségem. Autóra viszont igen, mert a munkámat másképp nem tudom megoldani. Annak nem sok értelmét láttam volna, hogy a pénz csak céltalanul henteregjen a bankszámlámon, miközben amire kell, értelmetlenül zsugori módon megvonjam magamtól, mert a GYK-n azt írták, hogy csak egy havi bérből szabad autót venni.

2018. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Még valami:

Egy átlag budapesti panellakásért, kiszámoltam, 117 hónapig, azaz majdnem 10 évig kellene dolgoznom. Az nem sok egy lepukkant lakótelepi lyukért? Lakni mégis kell valahol.

2018. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
33%

Neked kell tudni. Ha belefér akkor meg lehet venni akár hitelre is (fix kamattal).

Én esetem: iskola befejezése után 2 évig gyűjtöttem a fizetésem nagy részét, havi 40.000 forintnál többet nem költöttem. Aztán beruháztam egy 4 milliós új autóba hitelre. Egy keveset befizettem önerőnek, a többit havonta törlesztem. Nekem a 180-as fizetésbe belefér az 50.000 forint havonta. Jövőre kifizetem egyben az utolsó évet, így 4 év alatt lett egy 45.000 km-t futott autóm amit tudom hogy szervizeltek, tudom hogy használtak. És félretett pénzem is van, eleget tudtam félretenni 2 év alatt így jövőre költözöm el itthonról (nem egyedül persze). 24 évesen ott vagyok hogy van egy majdnem új autóm és nemsokára saját lakásom is lesz.

Persze ezt csak akkor lehet megvalósítani ha nem nagy igényű az ember és otthon lakik. Én sosem buliztam, cigiztem, ittam, megtaláltam a hasonló gondolkodású partnerem is, így tudtunk tervezni. És még évente 1x külföldi nyaralás is belefér.

1 titka van az egésznek: spórolni, spórolni, spórolni.

2018. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
52%

Egyéni. Valakinek jó, ha drága autót vesz, hitelre. Én a félretett pénzemnek maximum a negyedéért veszek autót. Az első autómra (több, mint 10 évvel ezelőtt) még hitelt is vettem fel. Sokat tanultam belőle.

A hitelt tudtam fizetni, de most már inkább szeretek nyugodtam aludni és nem feleslegesen idegeskedni, hogy egy nagyobb értékű autót mikor törnek össze nekem, vagy mikor lesz valamilyen brutálisan nagy hibája. A pénznek egy sor más helye is van, a házra, utazásra, minden másra költöm. Nem jó, ha az autó az egyik legértékesebb tárgy, ami utalja az életedet és a költségvetésedet.

2018. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
52%
utalja = uralja
2018. ápr. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
36%
szerintem 3-6 ez elvileg a racionális, mondjuk az én autóm kb1,5 havi fizetésemet éri, de ezt is soknak érzem...
2018. ápr. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
Az egyik autonkat ingyen kaptunk, de ha fizetni kellett volna erte akkor kb 7 napi fizetesem lett volna. A masik autonk ara 10 havi fizetesemnek felel meg, amit en sokallok, sokaig is fogjuk torleszteni de legalabb fiatal auto es nagyon sokaig megtartjuk.
2018. ápr. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%
Gratulálok annak aki 180-ezres fizetésből új autót is vett, mrg öt év alatt lakást is. D. Én majd 20 év alatt nem tudtam venni, pedig én is annyit keresek.
2018. ápr. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
32%

Írta a 4-es hogy otthon lakás mellett és spórolós életmóddal és hitellel! Meg lehet csinálni, ha neki ez a fontos. Én nem új autót, de 20 évesen így vettem az első autómat 1.4 millióért készpénzre. Lakást is lehet hitelre venni. Az már egyéni vélemény, hogy ki mit tart fontosnak. Ha ennyire "igénytelen" életmódot élnek (és most nem sértésnek szánom, hanem az egyéb kiadásokat tekintve), akkor bele tud férni. Az más dolog, hogy én se tenném azt amit ő, de nekem meg egy irracionálisan drága sportautóm van, amit megint sokan hülyeségnek gondolnának, de ez a szenvedélyem (nem új). Döntse el ezt mindenki maga. De szerintem szomorúbb dolog, hogy a legtöbben magyar átlagfizetés alatti fizuból egyből rohannak a legnagyobb díjcsomagra kihozni az új csúcstelefont, napi 1-2 doboz cigit elszívnak stb. Számold csak ki, egy új autó törlesztőjét simán elb*ssza az átlag munkásmagyar hülyeségre.


Összességében én azt vallom, akinek nincs igénye vagy szüksége az autózásra, az keressen spórolós alternatívát az új autó helyett. Egy pár éves bevált használt modell hitel nélkül még 10+ évig ki fog szolgálni. Akinek meg az első belefingás élménye minden vágya, vegye meg.


+ egy apróság! ne felejtsen el senki előre tervezni, hogy esetleg család alapításkor meg fogja-e érni nézegetni a hiteles új autót, amikor azt a pénzt mondjuk lehetne a gyerekre fordítani. Én épp ezért ha eljutok odáig, tuti egy olcsó megbízható márkából fogok venni egy pár éveset hitel nélkül. Peace

2018. ápr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!