Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Reálisan nézve mennyi az...

Reálisan nézve mennyi az átlagos futásteljesítmény egy 18 éves dízel autóban?

Figyelt kérdés

500.000km soknak számít? Az évi 27-28.000km-t jelent. Egy ilyen autót érdemes megvenni?

Érdekes, a piac, az ilyen autókban 4 éves korukban 150-200.000km van, 10-15 évvel később pedig szintén...



2018. ápr. 7. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Valójában ezt szinte lehetetlen kideríteni. Megjárhatta már a holdat is, vagy talán csak a felét. Sosem tudod meg, csak ha szétbontod a motort (akkor is csak saccra). A lényeg, hogy ilyen gépet csak olyan áron veszünk, hogy beleférjen a generáljavítás is!
2018. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az a baj, hogy itt Magyarországon mindenki a kilóméter állást figyeli elsőnek. Kíváncsi lennék egy felmérésben, hogy hány autónak van visszatekerve az órája.

Úgy gondolom, hogy 500.000 kilóméter nem kevés, de ha veszel egy autót ami mutat 200.000 km akár lehet benne 600.000km is.

A 28.000km évente az reálisnak tűnhet, mert dízel autót inkább hosszútávra érdemes venni.

(Egyébként lehet olvasni olyanról, hogy millió kilómétereket elmentek az autóval, ennek az időbeni olajcsere a titka)

Remélem segítettem egy kicsit. :)

2018. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém pont ennyi idős, 285 ezer van benne. De láttam már ilyent 500 ezer km-rel is, csak én első öreg német tulajtól vettem annakidején. (németeknél benne vannak vételkor a tulaj adatai a forgalmiban kereskedésnél is)
2018. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A realitás évi 15-30e km között. Nagy autóknál általában több.
2018. ápr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hülyeség ez a találgatás, mert igencsak sokan tartottak arra dízelautót, hogy egy hónapban menjenek vele egyszer, akkor is 200 km-t max. Mások meg 500-at mennek naponta.
2018. ápr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A realitás évi 15-30e km között."


Attól függ honnan jön az autó. Én németeknél nem számítok nagy utazgatónak, de évi 35-et megyek a napi 70 ingázásommal, plusz egyéb utak.


De a többség ennél sokkal többet megy, viszont ez nagyrészt autópálya.

2018. ápr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha még nem volt nyúlva a motorhoz, soknak számít.

Ilyenkor már célszerű minimum gyűrűzni, dízelnél meg a hengerfej a kritikus pont, na meg a hajtókarcsapágyak.

Lásd 1.5dci motorok, bár szinte az összes, kisköbcentis, turbós motorok. Szeretik megzabálni a hajtókarcsapágyat, következő, hogy elmegy a turbó, majd az egész motor kuka.

Aztán felteszik a használtautóra, hogy kis hibás autó eladó, jelenleg nem indul...

2018. ápr. 8. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ahogy írták: megfelelő pénzért kell megvenni. Egy generál benne van, de ezen kívül azért vannak egyéb alkatrészek is egy autóban. De ha ezt a km mennyiséget folyamatos karbantartás mellet autópályán tette meg, akkor még vidáman elszalad egy ideig.
2018. ápr. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!