Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miért elterjedt...

Magyarországon miért elterjedt szemlélet a "puritanizmus"?

Figyelt kérdés

Nem csak autók terén,de az autó csak egy jó szemléltető példa rá.


Én 2 hónapja vettem egy 4 éves Mazda hatost.

Ez egy kifejezetten modern, japán autó, a puritánság ellentétét képviseli, nyilván nem úgy, mint egy E Merci, de annak az ellentétét képviseli.


Több ismerős, családtag, egyből fintorogni kezdett, "micsoda csodamasina ez",

"húúú, tele van elektronikával"Főleg akkor jöttek a megjegyzések, amikor megmutattam, hogy ez nem kulccsal indul, illetve,hogy motorosan nyitja a csomagtérajtót.

Jöttek a megjegyzése, "ha elromlik be sem tudod indítani, hogyan nyitod ki a csomagtartót, hogyha elromlik....stb"



Pont azért vettem ezt az autót, mert tudja ezeket a funkciókat.

Mások az igényeim, nem elégszem meg azzal,hogyha van 4 kereke egy autónak és valami hajtja, ennél sokkal többre van szükség.


És, ha trélert kell hozzá hívni, akkor mi van?

Bőven kárpótol érte az a sok extra, szolgáltatás,komfort amit nyújt.

Ez egy teljesen elfogadható kompromisszum, deal.


2018. márc. 12. 19:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

Magyarázd már el nekem, hogy mi a puritán egy E Merciben?


Úgy érzem, hogy pusztán bántja az ego-d, hogy nem azt a rajongás és irigységgel átitatott csodálatot kaptad, amire számítottál...

2018. márc. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

kicsit én is úgy vagyok, hogy minden eszköz legyen funcionális és megbízható.

ha csak pár éves koráig használsz egy teleextrázott kocsit, nagy eséllyel még minden seggnyaló extra működik majd.

de már 5 éves kor felett jöhetnek a zavaró kis hibák, 10 év felett meg mindennel csak a baj lesz.

alapvető tény, hogy minél bonyolultabb egy gép, annál nagyobb valószínűséggel romlik el.

én új kocsit vettem, tényleg csak olyan extrákkal ami valóban hasznos.

tolatókamerát direkt nem akartam mert az együtt jár a navis LCD rádióval ami sötétben hosszú távon baromi zavaró.

navinak meg úgyis telefont használok.

eleve az érintőképernyő nem való autóba.

2018. márc. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%
Nekem sokkal többet számít, hogy haladós, dinamikus legyen az autó és ha annak ez-az ára, hogy régebbit kell vennem, hát akkor a régebbit veszem.
2018. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem, az nem idekeverendő, ha az újabból nincs pénz erősebbre...
2018. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Sima irigység, nem más.
2018. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
48%

"És, ha trélert kell hozzá hívni, akkor mi van?"


Akkor az van, hogy várnod kell mire odaér a tréler és a gatyádat is ráfizeted. És ezt nem irigységből írom.

2018. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!