Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miért elterjedt...

Magyarországon miért elterjedt szemlélet a "puritanizmus"?

Figyelt kérdés

Nem csak autók terén,de az autó csak egy jó szemléltető példa rá.


Én 2 hónapja vettem egy 4 éves Mazda hatost.

Ez egy kifejezetten modern, japán autó, a puritánság ellentétét képviseli, nyilván nem úgy, mint egy E Merci, de annak az ellentétét képviseli.


Több ismerős, családtag, egyből fintorogni kezdett, "micsoda csodamasina ez",

"húúú, tele van elektronikával"Főleg akkor jöttek a megjegyzések, amikor megmutattam, hogy ez nem kulccsal indul, illetve,hogy motorosan nyitja a csomagtérajtót.

Jöttek a megjegyzése, "ha elromlik be sem tudod indítani, hogyan nyitod ki a csomagtartót, hogyha elromlik....stb"



Pont azért vettem ezt az autót, mert tudja ezeket a funkciókat.

Mások az igényeim, nem elégszem meg azzal,hogyha van 4 kereke egy autónak és valami hajtja, ennél sokkal többre van szükség.


És, ha trélert kell hozzá hívni, akkor mi van?

Bőven kárpótol érte az a sok extra, szolgáltatás,komfort amit nyújt.

Ez egy teljesen elfogadható kompromisszum, deal.


2018. márc. 12. 19:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Most dicsekedni akarsz egy kört vagy tényleg nem tudod magadtól a választ?


Átlag magyar = kevés pénz = gond van ha valami elromlik és fizetni kell = az egyszerűbb, kevesebb hibalehetőséggel szerelt jármű a jobb

2018. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

Mindenkinek mások az igényei.


Pl. én nem várom el az autótól, hogy kinyalja a seggem, ellenben örülök, hogyha egy izzócsere miatt nem kell azonnal a márkaszervízbe rohanni.

És nem azért mert nem lenne pénzem seggkinyaló autóra, egyszerűen csak minek költsek többet, ha a mobilitási és kényelmi igényeimet egy olcsóbb verda is kiszolgálja.

Azért, mert a marketingesek ezt várják tőlem?

2018. márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
[link] Nagyon ügyes kisfiu vagy! és még angolul is tanultál? Csuda!!!
2018. márc. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Sikerült a két létező leghaszontalanabb extrát kiemelned.
2018. márc. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Ezek a rokonértelmű szavak azért csak rokonok, de nem ugyanazt fejezik ki. Puritán, egyszerű, minimal art stb. Van, aki használati tárgynak tekinti azt, amit más dísztárgynak, státusszimbólumnak. Ha én az antik perzsaszőnyegen mászkálok és a herendi porcelánból eszem, az számomra lehet természetes, mert ezeket használati célra gyártották. Márkás cipőt meg nem veszek, mert a sárban taposni jó a gagyi kínai is.
2018. márc. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát nem semmi mennyi extra. Főleg amikor nincs hova tenni a távirányítós kulcsot. Azt amikor hadonaszni kell vele hogy induljon.
2018. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

2#


A kényelemnek, minőségnek ára van.

Én nem tudom itthon kicserélni az izzókat,de cserébe az autónak nem azok a vacak halogén izzói vannak, mint a régebbi autóimban.


Az autók,manapság finoman hangolt gépezetek, melyeket szoftverek üzemeltetnek, jobb, ha nem Jóska Pista foltozgatja őket a sufniban.


A 21. század embere egy mobiltelefontól sem azt várja el, hogy tudjon vele telefonálni meg SMS-t pötyögni, hanem azt,hogy lehessen rajta zenét hallgatni,fényképezni, interneten böngészni...stb

Az autó ugyanez csak nagyobb és drágább.

2018. márc. 12. 20:29
 8/16 anonim ***** válasza:

Drága barátom!

Amikor nyaralni készülök, a portálon úgy állítom be a besorolást, hogy legolcsóbb legelöl. És tudod miért? Mert puritán vagyok.

Ja, nem, nem azért. Bocs, mert keveset keresek sok munkával.

És tudod, van akinek nem tréfa, hogy a Járda-szigetekre megy nyaralni, hanem a kőkemény valóság.

Ha majd keresek annyit, amennyit egy burgenlandi osztrák, akkor majd talán nekem is lesz ilyen autóm, mint neked.

Ne ítélj, hogy ne ítéltess!

2018. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Ne haragudj, de butaságokat beszélsz. Mondom úgy, hogy nekem egy majdnem full extrás Audim van.
2018. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

Ez most komoly? Tulajdonképpen mit vársz? Hogy azok az emberek, akiknek még 14 éves Mazdára se futja, elszégyelljék magukat, mert nincs pénzük olyanra, mint neked?

Nem tudom elhinni, hogy nem látod át ezeket a dolgokat...

Hidd el, ha mindenkinek lenne annyi a zsebében, hogy lesz@rja, ha tréler kell, akkor több "csodamasinát" látnál.

Hozzátenném, én sem vennék ilyet. Szeretem, ha egy autó azt csinálja, amit én akarok, és nem helyettem old meg mindent. Mégse jövök ide puffogni, hogy más miért nem vesz ilyen-olyan autókat.

2018. márc. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!