Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy csattogósabban...

Normális, hogy csattogósabban indul az autóm?

Figyelt kérdés
Adott egy 2008-as corolla. Ha hosszabb ideig áll, akkor indításkor csörgősebb a hangja. Nem lánc hang. Negyed másodperc után elmúlik. Ha melegen van indítva akkor nem ennyire zajos. Gondolom lefolyik az olaj és azt hallom amíg eljut fentebb. De ez normális jelenség? Az autóban új kora óta 5w30 van. Kéne vastagabb? Vagy annak nincs köze ehhez? Teszem hozzá nem fogyaszt semmi olajat.
2018. márc. 7. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Normális. Úgy van ahogy leírtad.
2018. márc. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Igazából tényleg nincs meg egy másodperc sem. A motor járása pedig finom. :) Köszönöm a választ.
2018. márc. 7. 09:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam kiemelem a kérdést. Más véleményre is kíváncsi vagyok.
2018. márc. 20. 15:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Feleslegesen aggódsz. De ha ez a jelenség zavar, akkor megteheted azt több napos állás után, hogy kihúzod az üzemanyagszivattyú biztosítékát és úgy indítózol ameddig ki nem alszik az olajnyomás lámpája, meg még egy picit. Ekkor már elvileg felépült az olajnyomás a rendszerben. De hülyeség, mert úgy meg az akkut és az önindítót terheled a kelleténél jobban. Én azt szoktam csinálni, ha valamiért napokat áll az autó (napi használatban van) akkor indítózáskor nem nyomom ki a kuplungot, ekkor a főtengely támcsapágya mentesül a feladatának ellátása alól, és nem fut olajnyomás nélkül egy fordulatot sem. A vezérműhöz később jut csak el a teljes oda szánt olajmennyiség, ez hallatszik a motor hangján enyhe mechanikai zaj formájában. 15-20 másodperc után már csendesedik a motor, de az igazi kisimulásig várni kell a motor teljes bemelegedésére. Utána már csak szíj- és görgősurrogás hallatszik alapjáraton.
2018. márc. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igazából nem telik el egyetlen másodperc sem. :) Sokat spóroltunk a kocsira a párommal, így nagyon aggódom, hogy rendben legyen. Kifejtenéd kicsit jobban nekem, hogy miért jó az, hogy nincs benyomva a kuplung indításkor? Nem igazán értem.
2018. márc. 20. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!