Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul hidegben az autó,...

Nem indul hidegben az autó, melegben meg elsőre, miért?

Figyelt kérdés

Peugeot 206, benzines.

A mostani reggeli hidegben egyáltalán nem indul. Az önindító pörget de nem kap rá. AC pumpa kicserélve, hőgomba kicserélve, akksi feltöltve, saruk tiszták, érintkezők kicserélve (2 különböző akksival sem indul). Benzin OMV prémium.

Majd melegedni kezd a levegő és 0 fok körül pöccre indul. A szerelő (és kb mindenki) széttárt karokkal áll a dolog előtt. A villamossági megnézte a helyszínen, azt mondta ez nem elektromos hiba hanem mechanikus. A szerelő szerint elektromos hiba. Az autó meg áll egy helyben 3 napja.

Valami ötlet, esetleg hasonló tapasztalat?

Ha a hibakódolvasó nem ír ki semmit, akkor hogyan tovább?

Köszi a válaszokat!


2018. febr. 28. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Légtömegmérő szenzor.
2018. febr. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Őőő...jó, oké, köszönöm! Ilyenről még nem hallottam :) És ezt kimutatja a hibakódolvasó?
2018. febr. 28. 15:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem dizelnél ment tönkre a légtömegmérő, ezt mutatta is a hiba kód, de ettől még tökéletesen beindult és ment is.
2018. febr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fagyos időben is?

Mert 0 fok felett nekem is teljesen jó az autó, elsőre indul, stabil az alapjárat is, semmi rendellenes hangja nincs, jól gyorsul, nem rángat.

-10 fokban meg teljesen meghal. Meg kell várni, hogy meleg legyen, hogy el lehessen indítani.

2018. febr. 28. 19:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Hibakód olvasó akkor mutatja ha van hibakód, vagyis kigyulladt a Check Engine lámpa.
2018. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 D.O.81 ***** válasza:

Ez sűrítési probléma.

Hidegen nem sűrít annyit, hogy a megfelelő keveredési arány létrejöjjön. Nekem a négy ütemű kymco robogóm csinálja ezt.

3-5 fok alatt fél óra, vagy több mire beindítom és, akkor van ott az önindítózástól kezdve a berugdosáson át a k. anyázásig minden. Emellett 100-as benzinnel töltve.

A kocsidat hosszútávú behúzással lehet még beindítani. Egyesben 15-30 km/h sebességnél el kell kapnia a motornak a gépszíjat.


Üdv.

2018. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mennyit indítózol,és milyen hosszan?
2020. szept. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!