Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jó feltartani valakit?...

Miért jó feltartani valakit? Ti mit csináltok, ha mögöttek közlekedő gyorsan szeretne menni? Előre engeditek?

Figyelt kérdés

Nos. A következő útszakaszon MÁTRAFÜRED-GALYATETŐ útvonalon, aki nem ismeri, kanyargós hegymenet történt.

Egy autó ment mögöttem. Ugye épp kiértem füredről, nagy kanyar jött volna, nem gyorsítottam feleslegesen, megelőzött az ember.

En ismerem az utat, olyan 60-70 tempóval haladok, ő haladt 40es tempóval, folyamatos fék-gyorsítás kombóval én nem szoktam így mert sokkal többet fogyaszt.

Na már most, nem értem miért jó feltartani valakit?


2018. febr. 17. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha látom hogy valaki előzni szeretne, de mondjuk bizonytalan, akkor ha adottak a feltételek, jelzek neki az irányjelzővel, hogy mehet. Meg szokták köszönni.

Ha esetleg ezek után feltartana, amire még nem sokszor volt példa, akkor fogom és visszaelőzöm.

(A megengedett maximális sebesség alatt nem szoktam közlekedni, inkább fölötte. Tehát rám nemlehet mondani, hogy feltartom a forgalmat. )

2018. febr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez annyira szituációfüggő,hogy nem is lehet rá válaszolni.


Rengetegen azonban nem veszik észre magukat,haladnak a maguk kis /másokat már zavaró/megszokott tempójukkal,tudomást sem véve a külvilágról.


Te sem vetted volna észre magadat,ha nem hívja fel a figyelmedet senki.

Mert Te rutin róka vagy,előre tudod hogy kanyar jön majd,maradsz 50-en.

Csóri meg elhagyva a lakott területet,szeretett volna haladni.

Lehet hogy Én is rádhúztam volna kicsit a kormányt bevallom őszintén

2018. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Neked miért volt jól feltartani mielőtt megelőzött?

Nyilván ugyanaz játszódott le percekkel előtte az ő fejében is. Itt tököl valaki előttem, minek, megelőzöm inkább. Pechedre, neki volt lehetősége az akutális látási- és útviszonyok mellett, neked nem.

2018. febr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos rengeteg ilyen szerencsétlen sofőr van, aki csak egyenes úton tud vezetni.

Aztán jön egy kanyar és elkezd fékezgetni a kanyar közepén, meg 6-szor korrigál a kanyar közben.

Utána az egyenesben meg természetesen nyomja, mint a hülye, nehogy véletlenül meg tudd előzni.


Ez a jelenség gondolom abból adódik, hogy az ország nagy részén nincsenek hegyek.

2018. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Viszont több mint 20 kilometeren át ami ilyen sebességgel 35 perc, nem vette észre. Előzni nem akartam, mert egyrész nagy forgalom volt, ráadásba megvoltam pakolva olyan 400 kilóval.(személyautó).
2018. febr. 17. 20:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Sokan félnek a kanyargós szakaszokon.
2018. febr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Ez az ő hülye szokása és nincs ezzel egyedül. Fék-gáz, fék-gáz... Van akinek ez a becsípődése. Ha előzni akar, küzdjön meg érte, max egy kicsit lehúzódok aztán tűnjön el mögülem, ne erőltesse rám a beteges stílusát.
2018. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó-Te egyedül vagy ennyire hülye,vagy segít valaki?
2018. febr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!