Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki dízel autót vesz, az a...

Aki dízel autót vesz, az a kocsival dolgozik?

Figyelt kérdés
Tehát általában üzletemberek? Mert tudtommal dízel autót napi 100 kilóméteres használattal éri meg igazán venni, de akkor ott is egy 50-60 ezer forintot kitesz az üzemanyagköltség. Vagy hogy van ez?
2018. jan. 23. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű.


Aki haszonjárművet vesz azok inkább.

2018. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hol van ez leírva hogy napi 100km-t kell menni egy dízellel? Az vesz dízelt aki hosszú utakra jár pl: országút/autópálya. Vagy az akinek az autó céges és így az áfa és az üzemanyag ár visszajön/leírható költség.
2018. jan. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Illetve nagyon sokan akik a mesékben élnek : "veszek pd tdi-t ,150 lóerő 5 liter fogyasztás" és mennek napi 4-5km-t ,évente 8-9 ezret ,és csodálkoznak ha lendkerék,turbó és koksz meg egyebek miatt vagyont kellene rálocsolni ,de ők a fogyasztásért vették meg.
2018. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem, bárki vehet deiselt, nem gondolnak előre ebbe bele sokan
2018. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én munkába járás miatt vettem dízelt. 15-20 ezer kilométer között megyek egy évben. 3 év dízellel járás alatt az adagoló szimeringjeit kellett cserélni, a többi hiba pedig nem motorfüggő. (Szilentek, toronycsapágyak, fékek, stabilizátorok lettek cserélve)

Én nagyon benzines párti voltam, de anyagilag jobban megéri dízellel járni nekem (pedig kúton tankolok) A fogyasztáson kívül ami még kellemes, hogy 1900-as fordulaton megérkezik a csúcsnyomaték.

2018. jan. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én a fogyasztás miatt vettem dízelt, meg mert a másik alternatíva az 1.2 turbó benzin lett volna. Évi 15-20Ekm-t megyek. A leggyilkosabb üzemben van használva (a benzines se szerette ezt, nemhogy a részecskeszűrős dízel) 80% városban 3-4km távra, 2 hetente hosszabb táv országúton és autópályán. Kb. 100-120 Ekm futásig számolok az autóval, utána jönnek az ilyen használatból eredő problémák és ezt megelőzendő le lesz cserélve egy másikra.
2018. jan. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
1-2 éve még nekem is volt egy 1.9 tdi 90 lovas Octaviám, évi 30 ezret raktam bele, leginkább városban, de ott aztán nagyon sokat használtam, 5 literrel elboldogult hideg motorral is, soha nem hagyott cserben, bár az is igaz, hogy gyakran vittem átnézetni, s ami olyan volt cserélték, de motorikusan top állapotban volt. 413 000 kilométerrel adtam el, 2001-es autó volt. De ez egy régebbi konstrukció, ezek tűrik a gyilkolást.
2018. jan. 24. 00:02
 8/12 A kérdező kommentje:
Az utcsó 2-3 évben én is csak pár kilómétert használtam a Skodát.
2018. jan. 24. 00:06
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól érzem, hogy csak provokáció a kérdés?


15 km-re járok dolgozni dízellel, teljesen jó így nekem. Nem lerúgott autót kell venni és olcsóbban kijössz, mint a benzinessel

2018. jan. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én pl nem.

Azért vettem dízelt, mert hétvégente 2x200 km-t magán ügyben ingázok autópályán.

A vásárlás óta eltelt másfél év, született gyerek, aki már bölcsis, így napi 2x12km-t is használom városban. Ha előrelátóbb lettem volna, akkor nem 1.6-os CRTDI Octáviát veszek, hanem a régi 8 szelepes szívó 1.6-ost. De mostmár ez van, a városban történő napi 2x12km miatt nem cserélem le a dízelt, mert a hétvégi autópályás menetekkel remélhetőleg kitisztul a DPF.

2018. jan. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!