Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek sem szabadna...

Szerintetek sem szabadna megvennem neki?

Figyelt kérdés

Az öcsém 20 éves, most érettségizett és megígértem neki, hogy ha teljesíti a kritériumaimat, akkor megveszem neki álmai autóját. A kritériumok a következők: minden érettségi min. 90%, legyen köztük egy emelt, 2 nyelvvizsga, abból egy felsőfokú. Ő teljesítette az ő részét, most én is szeretném. DE. A szüleink mikor megtudták teljesen kiakadtak. Hogy nem szabad ezt tenni egy gyerekkel, elkényeztetem, így nem fog soha semmit elérni, ha mindent megkap stb. Azt is mondták, hogy ha meg merem neki venni, akkor vehetem magamhoz az öcsém, mert ők nem fogják tovább eltartani...

Ja és anyuéknak nem fájna semmibe, a benzint az öcsém fizetné, a többit én.

Szerintetek mit tegyek?


2010. jún. 5. 18:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez teljesen jól van így. Megdolgozott érte. Nem csak úgy kapná hogy közben semmit sem csinált! Gondolj bele milyen rossz lenne neki hogy ennyit tanult, várta és most mégsem... Szerintem elég magas követelmények voltak ezek nem alap (amire ugye mondhatnánk hogy kötelessége mindenkinek ajándék nélkül- ez annál több volt).
2010. jún. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
94%

Ez nagyon szép eredmény.

Nyilván nem szólhatok bele pláne úgy, hogy 23 éves vagyok és talán elfogult, de szerintem ettől nem lesz elkényeztetve. Megtanulja, hogy a munkának van gyümölcse :)

Azt megkérdezhetem, hogy miért 20 évesen érettségizett?

2010. jún. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapkodta el azt az érettségit. De ha nem nagyok az igényei, szoval ha nem egy 3.0-es autót akar, hanem egy 1.4/1.6-ost, akkor szerintem vegyed neki.
2010. jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%
Ezek egyáltalán nem gyenge követelmények, szüleidnek egyáltalán nincs igaza, aki ezt teljesíti, arra nem az lesz jellemző, hogy semmit nem ér el, és megdolgozott érte.
2010. jún. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ mi álmai autója,ha 500 és 600 ezer forint körül van akkor még megveheted,de ha 1 millió forint fölött akkor semmiképp,főleg hogy mint írtad minden szervízt és javítást,biztosítást te fizetnél!
2010. jún. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Azért 20 évesen érettségizett, mert volt egy 0. év, ami a nyelvtanulás alapjait fektette le (heti 10 angol és 8 német) és emellett évvesztes. Most látom, hogy a kocsi típusa kimaradt. Nissan 370Z, szóval elég drága. Bár akkor nem panaszkodtak anyuék, mikor a 25. házassági évfordulóra kaptak tőlem kocsit és az se volt olcsó, bár annyiba, mint a Nissan nem fájt...
2010. jún. 5. 19:35
 7/32 anonim ***** válasza:
Nissan 370Zt azért ne vegyél neki:S Megkérdezhetem hogy mi a munkád amiből ilyen AJÁNDÉKOKRA telik?:D
2010. jún. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Elég kulák lehetsz ha ajándékba adsz egy 350z-t.

De ha megígérted neki akkor vedd meg, én a helyedben max egy Golfot vettem volna.

2010. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Egy német banknál dolgozom, mint vezető tanácsadó.
2010. jún. 5. 20:12
 10/32 anonim válasza:
szeretnék az öcséd lenni :DDDDDDD
2010. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!