Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek lehet ilyet engedni?

Szerintetek lehet ilyet engedni?

Figyelt kérdés
Hello Mindenki! Van egy lány az osztályomba, aki mozgáskorlátozott, nagyon nehezen tud járni, és nem nagyon tudja mozgatni a lábfejét, és most sokszori próbálkozás után megszerezte a kressz vizsgát, és állítólag vezethet is rendes nem mozgássérülteknek való autót, amikor nekem fájt a lábam mikor vezettem, akkor neki, aki mozgatni alig bírja, Aki gyalog nem bír elmenni az iskolába, Aki elvárja hogy a lépcsőn levezessék, Aki nem tud tesizni. és még gyógyúszásra és gyógytesire sem tud járni, sztem rosszabb mint az az MC Robi a Csillagszületikből. Köszi a meghallgatást!
2010. jún. 4. 18:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha csak a KRESZ-vizsgát szerezte meg, akkor nem hiszem, hogy vezethet autót. Ha jól tudom, a mozgáskorlátozottaknak is le kell tenniük a többi vizsgát.

Az, hogy átalakítás nélküli autót vezethet, az ő dolga. Megkapta rá a jogot, kérdés, hogy tud-e élni vele. Ha tényleg annyira gyenge a lába, akkor nem fog ilyen autót vezetni, mert elindulni sem tud majd vele. Egyébként pedig az orvosi alkalmassági vizsgálaton dől el minden: nem elképzelhetetlen, hogy a kuplungpedált ki tudja nyomni, csak a saját tömegét nem bírja el a lába.

Az pedig, hogy neked fáj a lábad autóvezetés után... Nos, az valamifelé hibára utal. A hiba vagy az autóban van (túl kemény pedálok), vagy a technikádban ("leszúrt" sarok, lábfejből történő pedáltaposás).

2010. jún. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!