Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dodge Challanger 3,6 és a 5,7...

Dodge Challanger 3,6 és a 5,7 literes motor között mennyi a fogyasztási differencia? Melyik mennyit eszik?

Figyelt kérdés
Tudom hogy aki amerikait vesz az ilyesmivel nem foglalkozik, de azért mégis!?

2018. jan. 8. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Itthon a legtöbb ember még életében nem ült 2,5 literes kocsiban sem, nem hogy V8-asban.

Googlen nézz szét mert van ahol ez olyan átlag autó mint nálunk egy Hyundai, de itt kuriózum.

2018. jan. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

és úgy mégis melyik ChallEnger-re gondoltál?

Első generáció vagy a harmadik generáció amit 2008-tól gyártanak?


mert nagyon nem mindegy

2018. jan. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Spritmonitoron kikeresed mindkettőt és voilá, az ember által mért fogyasztási adatokat látod máris.
2018. jan. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg az amerikai oldalon (dodge.com) Igaz ők ugye fordítva számolnak, tehát azt nézik hogy 1 US Gallon benzinnel hány mérföldet (mile) tud megtenni az autó.

De át lehet számolni a következő váltószámokkal: 1 mile = 1,6 km. 1 US Gallon pedig 3,8 liter. Vagy keress átváltó appot a neten.

2018. jan. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk azt : ha a fogyasztási differencia a kérdés ,és már a fogyasztás a döntő tényező lehet abban ,hogy mit vennél ,akkor egy jó 5-10 kategóriával lejjebb nézegess ...

Mert ezeknél az autóknál a legolcsóbb a fogyasztás lesz ,olajcserére minden évben import cuccok jöhetnek : például beütöttem gugliba ,hogy milyen olaj kell bele és mennyi :Pennzoil Ultra Platinum Magnum , literje 25 dollár ,és nem 4 liter kell bele mint az 1.4 meganebe :) ~7e ft literje.

Akkor vám-áfa,szállítás nincs rajta :) és ez a legolcsóbb éves javítás.

2018. jan. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt felmész egy Hemis fórumba és mindenki Mobil 5W20/5w30-cat használ :D


A nagy budi szívóbenzinnek aztán kell a különleges drága speciális olaj.. sokkal különlegesebb, mint egy triturbós, DPS-es csodának... :D


Amúgy a fogyasztásban egyetértek, ha nézni kell akkor ez nem a te autód :D

Városban amúgy mindkettő 15 liter fölött, az 5,7 akár 20 fölött is :)

2018. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5.7-es? 5.2-es régi 70-est néztem.

De tökmindegy.

A lényegen nem változtat nagyon.

Tipikusan tojással a láb alatt 10-13 körül is elképzelhető,de azzal sokat nem érsz ,hiszen ilyen kocsinál úgy se birod ki,és 15-20+ fogyasztások jönnek össze.

2018. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
20+ nem igen hiszem, hiszen van benne henger lekapcsoló! 8ból 4et lekapcsól mikor az autónak nincs szüksége a haladáshoz/várakozáshoz mind a 8 henger nyomatékára/lóerejére
2018. jan. 9. 20:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Ilyen henger lekapcsolósdi volt az S500-ban is 2000 környékén. 19 volt a városi átlaga ( [link] ).

Az én 2,8-as benzinesen volt, hogy bekért Budapesten 20 liter föött, pedig ez turbóbenzin, tehát jobb a hatásfoka, mint akármelyik szívó V8-nak.


Ez a henger lekapcsolósdi is fasság. Kell a 6 liter V8 de ne egyen. Jó nagy vakítás ez is :D

2018. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2010-es 5.7 V8-asom fogyasztasat kivancsisagbol pont mult honapban mertem es 2 tankolasnal 12-13-ra jott ki, vagyis 1 gallonnal elment 12-13 merfoldet, az baratok kozt is ( [link] 18-19 literes fogyasztas :o

Nem kimelem, ahol lehet nyomom neki, ideje sincs kapcsolgatni a hengereket :D

Egyszer nagyon messzire mentem, folyamatos autopalya, tempomattal, tankolastol tankolasig es felment 20 mpg-ra a fogyasztasa (11 L/100).


a 3.6-os adatait neten megtalalod, es abbol vonjal ki 2-3 gallont, mert hazudnaaaaaak

2018. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!