Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az amerikai batárautóknak,...

Az amerikai batárautóknak, hogyan vitték ennyire le a fogyasztását?

Figyelt kérdés

[link]


Van ennek köze a "hengerlekapcsolgatáshoz", ami az amerikai autóknál az utóbbi időben nagyon elterjedt?


10,6 liter egy V8-as,6,2 literes szörnyetegtől egészen baráti.


Mondjuk nem tudom mennyire megbízható adat.

Az én autóm nagyjából hozza a gyári adatokat.



2017. ápr. 27. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen autód van, de bizony az elmúlt nagyjából egy évtized autóinak az égvilágon semmi közük a gyári fogyasztási adatokhoz. Korábban kevésbé voltak "kihegyezve" a motorok az NEDC ciklusra, valósabb eredményt mutatott a mérés. A mai autóknál nyugodtan meg lehet szorozni a gyár által megadott értéket 1,5-del vagy akár 2-vel is.

Egyébként az ilyen értelmetlenül erős autóknál tényleg előfordulhat, hogy valószínűtlenül alacsony fogyasztással is működnek. De aki azért vesz 700 lóerős böhömöt, hogy városban 10-12 liter között tartsa a fogyasztását, az nem biztos, hogy jól döntött. Ha meg néha szabadjára engedi a ménest, a közelében sem lesz ennek az értéknek.

2017. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Ez nem újdonság.

Barátnőm kocsija 200 lóerő felett van, V6-os ráadásul automata váltós is, 2001-es évjáratú és 12 litert kajál.

Az enyém ugyan ennyi idős, fele ennyit eszik de csak 75 lóerős.

2017. ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rendesen megkergetve lehet a háromszorosát is el lehetne érni. Az a része már csak tiszta fizika, hogy adott teljesítmény a konkrét motor hatásfokát számításba véve mekkora mennyiségű üzemanyagból nyerhető ki.
2017. ápr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jézusom, ezek írtak egy cikket, az autó hivatalos fogyasztási adatait megadva? Amit úgy mérnek, hogy alapjáraton mennek az autóval, hátszéllel? :))
2017. ápr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Anno 3 éve volt nálam egy hónapig egy Mustang GT, az is egy 5 literes dög, és városban mégis elvolt 17 literrel... Bármennyire is sajnálom, nem volt elhetőségem kivinni városon kívül, de ez alapján simán el tudom azt is képzelni, hogy 90-110 körüli tempoval az is 12 liter körül kajált volna.


Egy 5 literes motorral, mikor más autó egy két literes motorral is képes ennyitt fogyasztani ha úgy van.

2017. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2004es Ford excrusion, 7.3 dízel, turbós. Okosítva 530le padon mérve. 18l város oda figyelve, 13-15l autópálya. 27-30l ha tiporja neki az ember gyereke.
2017. ápr. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 28. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Hellcatben nincsen MDS (Multi-Displacement System), vagyis hengerlekapcsolgatás.


A gyari adatok mindig tuloznak. A valosagban tobbet fogyasztanak az autok, mint amit a gyar szeretne.

2017. jún. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!