Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Fiat-Crysler konszern miért...

A Fiat-Crysler konszern miért nem hoz létre egy európai márkát, ami amerikai alapú márkákat forgalmaz?

Figyelt kérdés

Európában, szerintem sokan vagyunk, akik élnek-halnak az amerikai autókért.Nekem például egy Jeep Grand Cherokeem van,megvagyok vele elégedve.


Egyrészt az amerikai autók nagyok, nem unalmas a külcsín és nincsenek túlárazva.

Európában egy nyamvadt Passatot alig tudsz kihozni 8 millióért a szalonból.


Az amerikaiak egy kicsivel több pénzért, adnak egy Dodge Durangot, ami alapból 290 lóerős, SUV, összkerékhajtású.A nagy mérete (5100 cm hosszú, 1925 cm széles) lehetővé teszi,hogy egyterűként,kombiként is helyt álljon.


De, említhetnénk még a Dodge Chargert is, jobb,nagyobb, mint egy Toyota Avensis vagy egy Passat.És kevesebbe kerül.



Azt nem értem, hogy a Fiat miért nem hozott be Európába pár amerikai modellt.

Kicsit át kellett volna rajzolni európaibbra, mehettek volna bele a konszern európai motorjai, új márkajelzés és kész.


A többi márkának biztos odaverne, hogy full size suvokat annyiért árulnak, mint mások egy középkategóriát.

Vagy egy 5 méteres limuzint odaadnának annyiért, mint egy közepesen felszerelt Golfot.



2017. ápr. 22. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Az FCA most épp azzal van elfoglalva, hogy az európai márkákat Észak-Amerikában is bevezesse. Az Alfa Romeo Giorgio platformjára épülő új hátsókerekesek (Giulia, Stelvio és a majd később érkező nagyautó) ehhez kell, most ebbe borítják a pénzt. Egy-két itt is eladható Chryslert árulnak, de valószínűleg nincs akkora kereslet a full-size batárokra és a mid-size szedánokra, hogy megérje őket tömegesen importálni.
2017. ápr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Attol hogy egy auto amerikában olcso itt nem lesz az,mert akkor mindenki usából hozatná.

Ott alig van rá adó,itt ha ránézel az is pénzbe kerül.

Szerinted mennyi egy 5000-es motor reg adója?


Amúgy sem tudsz parkolni a belvárosban ha van egy 2x akkor autód akkor méginkább nem tusz parkolni.


Ja az europaiak eléggé auto ellenesek:dugodíj formájában minél nagyobb az auto annál drágább.


És van agyunk,nem akarunk olyan autót ami méterenként eszik 1litert.

Mert nincs olajunk,és nem akarunk a fél világ ellen háburút inditani.mint az usa...úgy álltalában.


Meg nyilván a piac kutatás azt mutatja hogy jobban megéri oda vinni az az eu modelleket,mint idehozni azokat,hogy kielégitsen néhány száz igényt. Mert itt is befog ugrani,hogy tetszik de nem tudok vele parkolni,meg nincs rá szükségem.

2017. ápr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A full size "batárokra" nagyon is nagy igény van Európában, Európában alapból drágák az autók,így a full size autók egyedül a prémiumgyártók kiváltságai közé tartoznak, mint tudjuk ők pedig drága autókat gyártanak.


Egyszerűen, túl drágák az autók.

Egy átlag-európai, még Nyugat-Európában sem engedhet meg magának egy 20 milliós autót.

Az átlagnak elérhetőek a középkategóriás autók.

2017. ápr. 22. 16:27
 4/8 A kérdező kommentje:

2#


Elolvastad a kérdést?

Nem import autók behozataláról van szó.

Hanem amerikai autók platformjaira, alapjaira épülő EURÓPAI autókról.

Olcsó lenne, mivel csak össze kellene legózni.Kifejleszteni, szinte semmit sem kellene hozzá.


A motor pedig nem v8 lenne benne, hanem kisebb és opcionális lenne a dízel.



Az autóellenességről meg azt gondolom,hogy van pár idióta hippi, aki politikai hatalomhoz jut.

2017. ápr. 22. 16:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha igény lenne rá, akkor már rég az olcsóbb kategóriában is lennének akkora autók... egy premium esetében sem az anyagköltség amitől drága autó lesz.
2017. ápr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

2 vagyok.

Igen kicsit elszaladtam.


Europának van full size ami luxus,de van 1terű ami nemnaz.

Az amerikai full size az luxus? (Itt annak számitana) van 1terűjük?

Ami egyébként észszerűbb mint egy durango.


A charger pedid nem emlithető egy lapon az avensissel vagy a passatal.


Az auto ellenességről:lehet hogy hippik mégis ők irányitanak...és amig ez van addig nem lesz SUVunk.

2017. ápr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Mert az egy europai autó lenne,az hogy amcsi alapjai vannak nem változtat sokat a dolgon.

És akkor ugyanott vannak mint a többi gyártó.


És persze mi volna az alap?


Csak a hogy tudd volt egy műsor ott vette a papa a gyereknek 1range rover sportot (a szalon legdrágábbaja extrás modell) 78ezer dolcsiért,az ~ 17milla volt akkor. Az a kocsi akkor magyarországon 20milla volt,az alap modell.

Mi garantálja,hogy itt olcsó lesz az a fiat-crysler modell?

Ha europában az europai autok is drágábbak mint az usában.

2017. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Nekem egy 5.7 hemi dodge magnumom van egy nagy batár kombi imádom , de mivel németországban élek így fenn tudom tartani az itteni fizetésből . Sok amcsi gép van itt de otthon nem lehet fentartani az ekkora batár motorral szerelt kocsikat . Osztálytalálkozomon voltam minden osztálytársam kis ezres meg ezer kétszázas motoru kocsival jár akinek van kocsija és panaszkodnak hogy jajj sok a fentartás ... mivel fizetés szinte semmi otthon ìgy nem fog tudni az átlag magyar egy amerikai kocsit fentartani .

A dodge magnum mellet a párom egy dodge caliber-el jár ugyan ugy amerikai kivitelű V8-as suv

A hobbi autónk meg egy V6-os ausztrál kivitelű Holden comodore ss pickup

Nem minden napi gépek ezek magyarországon de itt kint sok van igaz a holden itt is ritka egy jobb kormányos ausztrál sport platos

2017. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!