Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hmmwv forgalomba helyezhető...

Hmmwv forgalomba helyezhető Magyarországon?

Figyelt kérdés
Csak érdekel ,hogy változtatásokkal lehetséges-e? Tudom USA-ban nem, legalábbis civil részre. H1-es polgári van Magyarországon, láttam. De HMMWV-t még nem. Viszont Németben igen. Szerintetek lehetséges? Kb. 6 millió forintnak megfelelő összegért lehet szerezni. Még otthon nézegetni is megérné szerintem…

2018. jan. 8. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerinted megérni, sokak szerint meg nem...

Megvásárolod, haza hozatod, kifizeted a vámot, és feltételezve, hogy rendesen lepapírozott a háttere, itthon, a megfelelő átalakítások után forgalomba is helyezhető lenne, de minek?

B kategóriás jogosítvánnyal nem vezethető, kell hozzá a C kategória, és sok millióból egy lomha, lassú teherautód lenne, ugyanis az egyértelmű, hogy azt amire tervezték, nem tudod kihasználni.

2018. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Sárga irányjelző és aszimmetrikus fényszóró kell aztán itthon simán forgalomba helyezheted teherautóként.
2018. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia ne haragudj a privátért. De ezeknek szerinted megvannak a szükséges papírjai? vagy “egyediként” forgalomba lehetne helyezni? (A változtatások után) nem lenne probléma? Előre is köszönöm a segítséget!
2018. jan. 8. 18:53
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi ezt az utolsónak akartam privátba
2018. jan. 8. 18:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából csak pénz kérdése a dolog, ha minden átalakítás szakszerűen el van végezve, onnantól már megkaphatja a papírokat.


Más kérdés viszont, hogy mire éri meg? Katonai célokra tervezett jármű, hétköznapi használatban semmit sem használ ki az ember a képességeiből, viszont fenntartani meg biztosan nem olcsó, tekintve, hogy itt nem feltétlen az olcsó fenntarthatóság volt az első helyen. ( Mármint tuti strapabíró, és nem hullik szét, de valszeg kér rendesen üzemanyagot is stb. )

2018. jan. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem kisgyerekkori álmom ez. Nem biztos ,hogy valaha megvalósul ,de érdekel. Elég egyerekes dolog. De nagyon macerásnak tűnik a helyzet leginkább azért ,mert én nem tudom ezeknek milyen papírjaik vannak meg…
2018. jan. 8. 19:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Az eredeti HMMWV nem helyezhető forgalomba itt, mert az égvilágon semmilyen közúti előírásnak nem felel meg, nincs is típusbizonyítványa.

A civil Hummer H1 már megoldható. Ha az NHTSA előírásainak megfelel, akkor össze lehet erőlködni a dolgot.

Én úgy gondolom, te sem HMMWV-t láttál, hanem H1-ből átalakított, katonainak tűnő változatot. A közös alapok miatt rá lehet aggatni a Humvee alkatrészeit, el tudom képzelni, hogy van olyan őrült, aki ezzel szórakozik.

2018. jan. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!