Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ködlámpát 2018-ban erős...

Ködlámpát 2018-ban erős ködben lehet lakott területen szabályosan használni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 8. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Kresz nem változott ha eddig lehetett akkor most is lehet
2018. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gumiszabály: indokolt esetben.

A sűrű köd indokolt eset, de ki dönti el, hol az a határ, amikor még nincs akkora köd, hogy indokolt legyen?

A ködlámpa a láthatóságon segít, nem látsz jobban, ha fölöslegesen használod, ellenben a többi közlekedőt zavarod, sőt akár veszélyeztetheted is vele.

2018. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a zavarás meg veszélyeztetés is csak magyarországon van, érdekes mód Ausztriában 10-ből 9 autón mindig fel van kapcsolva a ködlámpa, nyáron napközben is, mégse vakít stb. Átlépek kőszegnél, és már villogtatják a ködlámpát meg a reflektort mert fenn a ködlámpám.

Erre mondjon valaki választ.

Nekem sötétben 99%--ban fel van kapcsolva, látom az út szélét, a vadakat, meg engem is jobban látnak.

2018. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 27. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!