Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek érdemes oktatót...

Szerintetek érdemes oktatót váltanom, ha nem sikerült másodjára sem a forgalmi?

Figyelt kérdés
Az első vizsgán a parkoláson buktam meg, a másodikon egy építkezés miatt. (ki volt kapcsolva a jelzőlámpa, és én nem vettem észre a gyalogosokat, akik átkelésre várakoztak a 6 sávos út zebrájánalál) Egy régi Opel Corsán tanultam vezetni. Eddig 40 órát vettem, de mégsem sikerült a vizsga, pedig amikor a mi autónk egyikével vezetek, akkor mindig jól megy. Ford C-max, és Suzuki Vitara van nekünk. Ezekhez szoktam hozzá, és azt a régi Corsát a lötyögős pedálokkal és váltóval, alacsony üléssel, nehezen forgatható kormánnyal szerintem még mindig nem szoktam meg eléggé, és sokkal nehezebb is volt vezetni. Szeretem, ha magasabban ülök, és átlátom az utat, akkor könnyebben is megy a vezetés. Több mindenre tudok koncentrálni, mert a nagyobb kocsi magabiztosabbá tesz. Szerintetek ez lehetett a probléma? Vagy nem az autótól függ?

2018. jan. 4. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Válts akkor , de nem minden óráról kérj számlát , ekkor olcsóbb és többet is vezetsz .
2018. jan. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
le kell fizetni
2018. jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kacsa azért fullad a vízbe, mert nem tud úszni, nem a víz a hibás.

.

"én nem vettem észre a gyalogosokat, akik átkelésre várakoztak a 6 sávos út zebrájánalál"

Ez kocsitól és a kocsi megszokásától független és hozzá nem köthető.

Nem azért voltál figyelmetlen, mert rosszabb kocsit vezetsz a megszokottnál.

2018. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Nemkell ideológiát gyártani a dolog möge.

Egyszerűen suta vagy.

2018. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

A bukásaid azért voltak, mert nem vagy még elég tapasztalt. De ez nem nagy probléma egyébként, lehet venni pluszórákat. Mindenki így tesz, aki hozzád hasonlóan nem ment át (vagy akinek megadatik az gyakorolhat közben pl. a családi kocsin is).

Ennyiből nem úgy tűnik, hogy az oktató lenne felelős a bukásokért. Ha mondjuk levezetted a kötelező óraszámot X autóval és vizsgára meg odaállít egy Y autóval, akkor még érthető lenne, kb. fél óra kell amíg alap szinten megszok az ember egy új autót. Utána már ugyanúgy kell mennie.

"nagyobb kocsi magabiztosabbá tesz" Ez érdekes. Eddig még mindig csak az ellenkezőjét hallottam. Általában épp a kis autókat szokták a tanulók jobban érezni.

Milyen magas vagy? A magasabb üléspozíció tényleg jobb, az alacsonyabb (javarészt lányok) szoktak néha magukkal párnát vinni amire ráülve jobban kilátnak. Lehet neked is meg kellene próbálni.


A zebránál álló gyalogos észre nem vétele általában nem szokott önmagában buktató ok lenni. Szerintem volt ott más is. (Nekem szerencsére meglett elsőre a vizsga, holott kb. 10 centin múlott hogy nem gázoltam el egy gyalogost a zebrán. Jó, mondjuk sövény mögül lépett le az úttestre körülnézés nélkül szóval felkészülni nem lehetett rá, de hibapontot kaptam érte mert "lassítani kellett volna a zebra előtt".)

2018. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És ez szerinted az oktatón múlott?!


Miért ekkora DIVAT az oktatóra kenni mindent?

2018. jan. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!