Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Furcsa hiba oka?

Furcsa hiba oka?

Figyelt kérdés

Tudom a megoldás a szerviz igazából már be is jelentkeztem, de csak karácsony után tudnak majd kocsival foglalkozni. Addig gondoltam kiírok egy kérdést, hátha valakinek lesz ötlete, mert én teljesen tanácstalan vagyok.


Az autó egy 2006-os Lexus IS250, benzines, 2,5-ös motorral, én vagyok az első tulaj, 260.000km van benn, szóval ez mind nálam került bele, eddig nem si volt vele gond, megkapott minden karbantartást.


A hiba lényege az, hogy gyorsításnál ha 2000-res fordulat alól megy fel a fordulatszám, akkor 2000-nél megtorpan egy másodpercre, visszaesik körülbelül 1600-1700 körülre utána viszont mintha mi sem történne vígan elhagyja a 2000-ret. Egészen addig rendben van, hogy nem esik be a fordulat 2000 alá, mert akkor ismét eljátssza ugyanezt, eléri a 2000-ret, visszaesik és megy szépen.


Teljesen mindegy, hogy terhelés alatt vagy csak szabadon pörgetve a motort mindenképp ezt csinálja. De semmi egyéb különbséget nem vettem észre, a motor amúgy nem gyengült el, illetve fogyasztásban sincs semmi különbség. Semmi hibajelzés vagy hibára utaló bármi egyéb tünet nem jelentkezik.


Tudom, biztosat csak szerviz mondhat, csak kíváncsi lennék, hogy hátha van valakinek ötlete, mert nem igazán hagy ez nyugodni, egyébként másfél hete csinálja ezt, de azóta mindig.



2017. dec. 22. 01:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Gondolom csak dumálni tudtok az autószerelésről. Gyere el a műhelyembe, és bizonyítsál ott Beviz Elek! :) de minek érdeklődni, hogy mi a baja, ha nem tudjátok megcsinálni. Ilyen magamfajtáknak fizethettek súlyos pénzeket a szaktudásért.
2018. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ne vitatkozz már ezen légy szíves.

Szervizben volt, megtalálták a hibát, megjavították, a hiba megszűnt, tehát a már említett dolog volt a hiba, nem EGR szelep.

2018. jan. 3. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!