Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor azt mondják, hogy...

Amikor azt mondják, hogy felfelé nem szabad kihagyni sebességet az ajánlott, vagy van káros hatása?

Figyelt kérdés
Pl: intenzívebb kigyorsítás forgalmi okokból 2-ben 10-ről 80 és nem akarja az ember 5-ig felrakni egyesével?
2017. dec. 14. 20:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Az autók és motorok nyomatékgörbéje olyan, hogy kis terheléssel elviselik az ilyet. Ha mondjuk egyedül ülsz az autóban, sík úton 1-esből gond nélkül felkapcsolhatsz 3-asba is: a fordulatszám nem esik le a pincébe, a motornak nem kell küzdenie a gyorsításhoz. Más a helyzet, ha teljes terheléssel gyorsítasz, ilyenkor a fokozatokat nem nagyon lehet átugrálni. De amíg felkapcsolás után nem az az eredmény, hogy csörömpölve, hörögve küzd a motor, hogy valahogy megjöjjön a nyomaték, addig nincs gond.
2017. dec. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nincs káros hatása, ha ésszel csinálja az ember. Azaz általában nem pörgetjük halálra a motort, és nem erőltetjük alacsony fordulaton. Én rendszerint kihagyok.
2017. dec. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Persze 50-nél emelkedőre inkább 4-ből 3-ba visszaváltok mert nem vagyok híve az 1200-1500-nak szívóbenzinen,2200-2500 körül inkább.

Szóval ha nagyon elpörgetem mert ki kell gyorsítani forgalmi okból akkor oké,hiszen 2200 köré esne?

2017. dec. 14. 21:02
 4/19 anonim ***** válasza:
Úgy igen. Ha kettesben előzöl, gyorsítasz 80-ig, és az előzés végénél tartasz, nyugodtan berakhatod ötödikbe. De én városban is kihagyok. Mondjuk a kettes megy 40-ig, aztán berakom négyesbe. Ha nem erőlködik a motor, lehet 1500-as fordulaton használni, vagy akár lejjebb.
2017. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nincs káros hatása akkor ha nem esik le nagyon a fordulat és nem erőlködik miatta vagy nem kell tiltásig forgatni hozzá váltás előtt, nyilván nem emelkedőnek kell így menni.


Én amerre járok ki kell kanyarodnom egy utcából, onnan lejtő van végig, egyesbe megpörgetem, még csak nem is túlzottan és lököm a negyediket, picit lassabban váltok így meg is gurul az autó bőven. Szépen alapjáratra esik sőt már fölé is, de már magától gyorsul is tovább, pont annyira amennyit az a szakasz elvisel relatív sebességileg.


Ugyanezt visszafele nyilván nem tudom eljátszani, mert emelkedik.

2017. dec. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Engem azzal ijesztgettek régebben, hogy a szinkrongyűrűknek nem tesz jót, és a váltót tönkreteszem. Tudom, hogy nem igaz, de azóta is ott motoszkál ez a fejemben, és emiatt belém rögzült, hogy soha nem hagyok ki egy fokozatot sem. Erről kinek mi a véleménye?
2017. dec. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
20 éve autózom személyautótól a kamionon át az autóbuszig. Még soha életemben nem voltam olyan forgalmi helyzetben amikor személyautóval közlekedve, kettesével kellett volna felkapcsolnom a sebességi fokozatokat. Milyen forgalmi szituációban kell nektek ilyet csinálni? Ha nekem nem kellett idáig, akkor Ti valószínűleg valamit rosszul csináltok!
2017. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
#7 ki mondta hogy kell? Senki nem írt ilyet. De pl én is úgy szoktam, hogy ha 70 körül lehet menni városban, akkor 3-asban felgyorsítok 70-ig, aztán mehet az 5-ös.
2017. dec. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Egyedül a 4. fokozatot szoktam kihagyni én is. Ha már 3-ban van eleve a váltó és főúton vagyok, akkor kihúzatom jobban, és rakom az ötödiket. Így is csak 2000 fölé esik vissza a fordulat és már nem erőlködik a motor.
2017. dec. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 D. Brasco ***** válasza:
7-es ,azért mert te nem csinálsz valamit amit a többi ember igen,attól még nem biztos hogy ugy a jó ahogy te csinálod!
2017. dec. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!