Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Simson s51b-én hogy kell...

A Simson s51b-én hogy kell vissza váltani?

Figyelt kérdés

azt tudom hogy van az üres járat lefele az 1-es kétszer fel a 2-es és innen egyesével felfele.De lefelé hogy kell váltani mert ha lefelé nyomom akkor 1-es be lessz nem?

(1 hete raktam le az m katekóriás jogsimat és vettem egy simsont de mielőtt kipróbálom tudni szeretném valamennyire a váltást)


2010. jún. 2. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Üresből lefelé jön az egyes, onnan egyszer felfelé a kettes. A Simson váltója olyan kialakítású, hogy ha megszokott erővel, lendületesen váltasz, átugorja az ürest, épp azért, hogy ne válts lyukat. Tehát váltás közben nem kell foglalkoznod az üressel, az ott sincs. Ha mindenáron szeretnéd megkeresni, akkor 1-esből felfelé vagy 2-esből lefelé kis erővel kell taposni a kart és érzed is, hogy kicsit másképp kattan, mint mikor fokozatot talál.

Egyébként maga a váltó szekvenciális rendszerű, tehát ne úgy képzeld el, mint egy autó váltóját, ahol minden fokozatnak megvan a maga helye, ahová be kell tenni a váltókart. Itt a váltókar mozgása csak a fel- vagy visszakapcsolást jelenti. Vagyis ha felfelé húzod, felkapcsol egy fokozatot, lefelé taposva pedig visszakapcsol. Tehát ha harmadikban vagy negyedikben lefelé nyomod a kart, nem 1-esbe kerül, hanem eggyel lejjebb (másodikba vagy harmadikba).

2010. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
igaza van
2010. jún. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

(4)

3

2

-

1


Így képzeld el a váltóját. Jól mondta az első, fokozatot üresen kívül SOHA nem ugrik át, vagyis ha 4.-ből lefele taposod a váltót akkor az kizárólag csak harmadikba mehet. Viszont ha 4.-be mész, behúzod a kuplungot, és egymás után 2x taposod le a váltókart, akkor 2.-ba teszi.

2010. jún. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és minden normál váltós motoron így kell váltani, nem csak simsonon. A kivételekbe ne mennyünk bele, mert ahoz úgyse lesz szerencséd :)
2010. jún. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aha értem köszönöm a segítséget! :)
2010. jún. 2. 14:37
 6/6 A kérdező kommentje:

Na kipróbáltam!Többször lefuladtam de egyszer kétszer azért mentem vele rendesen is.De majd még gyakorlok.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget! :D

2010. jún. 2. 17:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!