Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom elkerülni, hogy...

Hogyan tudom elkerülni, hogy menet közben bepárásodjanak az ablakok az autómban?

Figyelt kérdés
Első autóm, első telem, főtés kettesen és 10 perc után már alig láttam ki tegnap.
2017. dec. 9. 13:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha lihegsz vagy sokat beszélgetsz valakivel az is okozhat párásodást,nem is kicsit...
2017. dec. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nálam csak szélvédőre fúj a fűtés. A pofazacskóra irányulók le vannak zárva a lábra fújókról meg lekapcsolva nyilván az ablakra.

Kettes ventiállás jó, a hőmérsékletet maxra tekerni, a levegőt kintről szívja, ne bentről. És az ablakodat picit lehúzhatod, ujjnyira. Ha már kezd dög meleg lenni nyilván visszaveheted a hőmérsékletet rajta felesre, meg a venti is visszamehet egyes állásba.


Ez sem csoda, kell neki 1-2 perc. Az ablakot belül le kell tisztítani teljesen zsírmentesre és nem engedni senkinek (gyerek, asszony), hogy összetapogassa a kezével. Kell egy tökéletesen tiszta 100% pamut kis kézitörölköző amivel gyorsba letörölhető addig amíg a fűtés nem áll be.


Ez a téli autózáshoz tartozik, szóval természetes.

2017. dec. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Amit előttem leírtak az mind szép és jó meg igaz, csak annyit tennék hozzá, hogy ha alaposan megpucolod belülről a szélvédőt (rendes ablakmosószerrel és/vagy alkohollal) akkor nehezebben fog párásodni.


A pontos magyarázatát nem tudom, vagy az van, hogy a zsírhoz-koszhoz jobban tapad a pára, vagy az, hogy a tiszta ablak is párásodik csak jobban átlátszó a pára, de érdemes belülről (is) megpucolni néha.

2017. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, főleg a részletekbe menőeket :)

Tegnap mentem egy nagyobb kört este, külső keringetés, kettes, hagytam kicsit melegedni a motort, ablakra irányítottam, egyáltalán nem történt homályosodás, úgyhogy meg van a forsza :)

2017. dec. 11. 18:34
 15/15 anonim ***** válasza:
43%

huhh elég sok hülyeség elhangzott, nem az a megoldás hogy a fűtést toljuk maxra meg húzzuk le az ablakot :D A hiba okát kell megkeresni nem elfedni minden kocsikázáskor. A régi pollenszűrő miatt pl tényleg tud párásodni,de azt mondtad h ezt kicserélted. Amit még itt egy ember leírt,belülről a szélvédőket meg kell pucolni rendesen,esetleg hátul hagyhatod egy részen megtakarítatlanul majd oda kicsapódik a pára :D

Nekem dízelem van így a fűtést nem is szoktam használni amíg a motor nem mozdul ki,persze ez nem azt jelenti h fagyoskodok,mert ülésfűtéssel tökéletesen elvagyok....DE fűtés nélkül sem párásodik!

2017. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!