Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Próbaút során összetörtem a...

Próbaút során összetörtem a motort?

Figyelt kérdés
Mit tehetek akkor, ha egy megvásárolni kívánt motort összetörtem a próbaút során, de önhibámon kívül? Az történt, hogy találtam egy nagyon jó ajánlatot és a közelben is volt, szóval miért ne. Az eladó bele is ment a próbaútba, de azt nem mondta hogy nem működik rajta az első fék és én szépen beleszálltam az árokba vele az első fékezésnél... A motor egyik oldalán letört a tükör, megkarcolódott a váz és egy helyen be is szakadt és most úgy néz ki hogy fel fog jelenteni és nem tudom bizonyítani, mert nem volt velem senki.

2017. nov. 16. 20:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%

Ezek a jótanácsok... ott sem voltál, nem látta senki, ki sem próbáltad, mert törött volt... komolyan ilyen mentalitással élnek emberek?

Ha ezt veletek teszik, így kell eljárni? Vagy nektek ez tetszene?

Emberek! Normálisak vagytok?

2017. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jogszakértő, de úgy vélem itt az erkölcsi felelősség valahol félúton lenne, viszont a jogi felelősség - sajnos - téged terhel, mert kötelességed lett volna fékpróbát csinálni a járműn.


Tudom hogy ez nem életszerű, és valószínüleg én sem tettem volna meg a helyedben, de sajnos a törvény így szól. Az egyetlen esélyed az lenne, ha tudnád bizonyítani az ő részéről az előre megfontolt szándékot, ami egyrészt nehéz, másrészt meg te is azt írtad, hogy nem valószínű, hogy ez történt.

2017. nov. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
36%
Ha nincs bizonyíték , akkor lekell tagadni. Ott se voltál.
2017. nov. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Mivel bizonyitja hogy te torted ossze?Hogy ott voltal?! Tagadd csak le.

Óceánok te meg milyen mentalitasrol beszelsz? Arra nem gondolsz,hogy fék nélküli motort oda sem lett volna szabad adnia kiprobalasra?!?!??!?!?!?

Es ha ez a fiu meghalt volna?!


Nyilvan vegtelensegig lehetne ezt boncolgatni...

Akkor is az eladot hibaztatom elsosorban.

2017. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Valahogy bizonyítsd hogy aznap már ment a tulaj a motorral. Mivel napi ELSŐ elindulás előtt kötelező csak ellenőrizni, és ha ő már ment vele akkor a te próbautad nem az első volt. Ergo neked nem volt kötelező ellenőrizni, hanem neki kellett volna.


A fair az lenne, hogy egy picit alkudott áron odaadja neked a törött motort. Mert azért te is hibáztál.

2017. nov. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Motornál cseszheti a hátsó féket, töredékét fékezi annak, ami az elsőnek a dolga, hátul nincs rajta súly fékezés közben, fizika. Igazából majdnem mintha nem fékezne úgy megy vele az árokba.

Nem volt normális az eladó, hogy nem közölte vele.

Középmegoldás lehet az, hogy azt kell mondani menet közben ment tönkre, indulás előtt megnézted és jó volt. Azt ne mondd, hogy nem is jártál ott, mert ujjlenyomat aztán kész, tapogattad, tehát ott voltál.


Érdemes lehet a kárt is felmérni, hogy esetleg megveszed így is vagy kifizeted neki vagy fele-fele. Ha nem egy milliós gépről van szó. Ha valami ötvenezres p#csköszörű, akkor olcsóbb megúszni bíróság nélkül.

2017. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Mindenképpen meg kéne tudni hogy aznap használta-e már a tulajdonos a motort. Ha igen, akkor a fékpróba mulasztása jogilag már nem terhel téged. (Bármennyire is nagy felelősségtelenség volt.) Egyáltalán nem fogott semmit az első fék? Tegyük fel 10km/h-nál tettél egy fékpróbát és ezen alacsony sebességen csináltál egy lágy fékezést, meggyőződtél hogy a fék működik. Azt nem tudhatod hogy 60km/h-nál is ugyan úgy meg fogja fogni a motort.. Mi volt a fék pontos hibája?
2017. nov. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Én azt éreztem, hogy az első fék egyáltalán nem fogott. Elvileg rendőrségen van az ügy! Tegnap üzente meg, hogy feljelentett! Kíváncsi leszek, hogy mi lesz belőle.
2017. nov. 22. 21:06
 19/24 A kérdező kommentje:
A jó szándékú, tagadd le kommenteket köszönöm, de nem szeretném elferdíteni a valóságot. Ha tárgyalás lesz belőle és elmarasztalnak, akkor így jártam... :(
2017. nov. 22. 21:08
 20/24 anonim ***** válasza:

Hat ez rohadt egy szitu...minden szempontbol.

Akkor keress vmi jogi kepviselot es kerdezd meg hogy mit mondj,ha beideznek tanuskodni.

Ujjlenyomatot biztos nem fognak venni a motorrol,ez nem az NCIS :)

2017. nov. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!