Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Próbaút során összetörtem a...

Próbaút során összetörtem a motort?

Figyelt kérdés
Mit tehetek akkor, ha egy megvásárolni kívánt motort összetörtem a próbaút során, de önhibámon kívül? Az történt, hogy találtam egy nagyon jó ajánlatot és a közelben is volt, szóval miért ne. Az eladó bele is ment a próbaútba, de azt nem mondta hogy nem működik rajta az első fék és én szépen beleszálltam az árokba vele az első fékezésnél... A motor egyik oldalán letört a tükör, megkarcolódott a váz és egy helyen be is szakadt és most úgy néz ki hogy fel fog jelenteni és nem tudom bizonyítani, mert nem volt velem senki.

2017. nov. 16. 20:06
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
A kérdéseket megelőzendő még annyit hozzátennék, hogy hosszas vita után úgy váltunk el, hogy oké ő volt a hibás, aztán 2 nap múlva felhívott, hogy mégis az én hibám és ha nem fizetem ki, akkor feljelent.
2017. nov. 16. 20:09
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát... ez a helyzet kicsit problémás.

Neked ugye a kresz szerint fékpróbát kellett vna tenned. A jármű műszaki állapotát ellenőrizni kell indulás előtt. A féleket is. Ergo saját magadat is feljelented, h feljelented azt a szerencsétlent.

2017. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
29%
Hát, nem is tudom. Összetörted?
2017. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
19%
Ha feljelent akkor a te vallomásod kontra az ő vallomása. Ez 1-1 ilyenkor hiába van bármi is. Ha nincs egyéb bizonyíték ami melletted vagy ellened szól patt helyzet. Ilyenkor bizonyíték hiányában felfüggesztik a nyomozást. Gondolj bele ha valaki bemenne a rendőrségre és megvádolna valakit alaptalanul aki ellen eljárást indítanának. Ilyen alapon bárki bármit mondhat és tömve lennének a börtönök a rosszakarók áldozataival
2017. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Akkor ez csak sima átverés akar lenni? Megfordult a fejemben ez is, de az alak normálisnak tűnt nekem.
2017. nov. 16. 20:19
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
Mondd, hogy tegyen feljelentést. A bíróság nyilván nehezen fogja bevenni, hogy összetörted a motort, ő pedig 2 napig gondolkodott. Az más kérdés, hogy mint ahogy a másik válaszoló is írta, a te felelősséged is felmerül, hiszen nem nézted meg, hogy fog-e a fék, ami pedig (pláne motornál) alapvető lenne az induláskor.
2017. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

#4#

Milyen bizonyítékra gondolsz?

Elég egy szemtanú, máris kettő az egy ellen állítják, hogy ki törte össze a motort.

az már más kérdés, hogy mi lesz az ügynek a vége, az egyik nem működő fékkel ad oda kipróbálásra motort, a másik meg nem győződik meg indulás előtt arról, hogy működik-e a fék.

Azt sem értem, miért nem a hátsó féket használta, az sem működött?

Mindkettő felelőtlen volt.

2017. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
9%
hát oszt vót -e szemtanú?
2017. nov. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
A 8-as kérdése adekvát. Akár le is tagadhatod, hiszen te csak megnézted a motort, de mivel törve volt már el sem vitted a próbaútra. (kivéve ha volt tanú, mert akkor ez járható)
2017. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
12%
ha nem látta senki, akkor te ott se voltál, nem is ismered, nem is akartál motort venni stb.
2017. nov. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!