Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a dízel autók hátrányai?

Mi a dízel autók hátrányai?

Figyelt kérdés

Igazából friss jogsis vagyok és autó vásárlás elött vagyok.

Napi 100km-t tennék meg az autóval.

De ugye vannak a dízelnek olyan hátrányai hogy télen nem igazán akar elindulni stb.

Nekünk mindig is benzines autóink voltak ezért nem tudok sokat.

De én inkább (talám) dízelben gondolkozok.

Szeretnék 1-2 dolgot megtudni mindegyikről benzinről-dízelről egyaránt jó és rossz tulajdonságokat is illetve,hogy összeségében ki melyiket javasolja.

Előre is köszönöm!!!



2017. nov. 3. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó állapotú a motorja akkor -30 fokig gond nélkül kell, hogy induljon...


hátránya, hogy rövid távra nem való, de ez esetben nem számít


másik hátrány (ha modern dízelt akarsz), hogy bonyolultabb a motorja, és drágább is a szarvizelése...


röviden ennyi...


nekem öreg szívó dieselem van, eszem ágában sincs lecserélni :D

2017. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Kisebb fogyasztás, cserébe magasabb fenntartási költség, gyakoribb meghibásodás. Ha fontos, hogy minden nap működjön az autó és ne sokat legyen szerelőnél, akkor inkább valami kis köbcentis benzinest vegyél. Főleg, ha használtan veszed, ismeretlen előélettel.
2017. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Napi 100km-re nem éri meg a benzines, az üzemanyagon annyit megspórol az ember, hogy ha beugrik vmi komolyabb szervizköltség az is kijön belőle és elég ritkán van olyan, hogy egyszerre kell turbót, kettőstömegűt (ez rengeteg benzines autóban is van már), meg porlasztócsúcsokat is cserélni a dízelben részecskeszűrővel együtt. Ekkora napi szintű távon egy év alatt 200 E Ft megtakarítás simán összejön a dízellel.
2017. nov. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2017. nov. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
3: és szerinted ki fogja félretenni azt a pénzt amit megspórol?
2017. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a dízel motor felé hajlasz, akkor azt vegyél, ne hagyd, hogy mások befolyásoljanak. (mondom ezt úgy, hogy nálam csak a benzin játszik, én magamnak soha se vennék dízel motorral szerelt autót) ;)
2017. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 hát pl. én félrerakom az üzemanyag megtakarítást, érezhetően többek tudok megtakarítani, mióta havonta 2-3 teletank ára nem megy el a dízel kisebb fogyasztása miatt. 3-as voltam...
2017. nov. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hmate1996 válasza:
100%

Bár árfekvésről nem írtál.

De szerintem az 1.9tdi 1z amit keresel.

Nagyon jó motorok, jó eséllyel belefutnak hatalmas futásteljesítménybe is. És az a legjobb az egészben hogy egy lézer-iridium gyertyával szerelt benzines autó gyertya és gyújtótrafó cseréjének áráért majdnem komplett 1.9tdi motorokat hirdetnek (itt azért kicsit túloztam).

Ha mégsem tetszik a VW, ahogy nekem sem tetszett, akkor válasz JTD motoros Fiatot. Nekem az volt és teljesen meg voltam elégedve vele. Fogyasztásom telitanktól telitankig általában 4.2 L/100km-re jött ki.

2017. nov. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Javítási költségek, nagyobb zaj és légszennyezés, alapjáraton jobban ráz, a hangja nem szép. Persze emelett számtalan előnye is van.
2017. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!