Dizel auto szervizelese koltsegesebb, mint benzinese?
Ezt sokan mondjak de konkret peldat sosem hallottam, mintha csak valami legenda lenne .. volt neked vagy barati csaladi korben erre pelda?
2 auto kozul a dizeles elromlott es mennyivel volt dragabb a szervizelese?
Dízelbe alkatrészek alapban drágábbak, de nem mindenesetben. Amiért félnek a dízel szervízeltetéstől: adagoló, turbó, porlasztócsúcsok, kettőstömegő lendkerék ...stb.
Ezek olyan alkatrészek, ami több száz ezer Ft is lehet, de nem törvényszerú, hogy ezek tönkre is fognak menni, míg meg lesz az autód. Tehát nem legenda, tényleg drágább, de sok esetben nincs szervízigénye az autónak... persze lényeges, hogy mikori évjárat és hogyan használják!
Már 11 éves a dízelünk turbóval, kettőstömegűvel, PD elemekkel, miegymással felszerelve. Motorikus szempontból csak az EGR-t kellett egyszer cserélni, azt is a sok és rövid városi út miatt. A csere óta városban a 27 éves benzines kocsinkat használjuk, így a dízeles kocsival nem jött elő más, motorikus probléma, pedig 200eKm-nél jár.
A modern benzinesekhez képest már nem sokkal drágább egy dízel szervizelése, mert a benzinesekben is van turbó, kettőstömegű, EGR. Dízel esetén a részecskeszűrő és a nagynyomású befecskendezőrendszer lehet húzós, amihez képest a benzin "adagoló" kvázi olcsó.
Ez inkább legenda, alapja annyi lehet, hogy hordják be kintről a 4-500.000 futott lomokat visszatekerve 180.000-re. Aztán aki alatt széthullik a lerúgott autó nem ismerné el, hogy ő hibázott.
Volt öreg dízelem, 140.000 km-t mentem vele gond nélkül. Fel sem merült, hogy az új autóm ne dízel legyen. Több különböző dízel van a családban, többségére kevesebbet kellett költeni, mint a benzinesekre (Pl dízel Corsa B még meg se vagyon volt bontva, ellenben benzines Corsa C-ben már volt motorgenerál)
Néhány alkatrész drágább, csak alapvetően az emberek úgy állnak hozzá legtöbben, hogy csak a pillanatnyi költségeket nézzük, de vegyünk egy egyszerű példát:
Adott két azonos autó, csak egyikben pl 2 literes dízel, a másikban ugyanekkora benzines.
Nagyon átlagolva vegyes használattal a dízelnek számolhatunk 6 litert míg a benzinesnek 9 litert, mármint fogyasztást.
Legyen a táv 100.000km és az egyszerűség kedvéért számoljunk mindkét üzemanyaggal 350ft/l-t.
Dízel elfogyasztott 6000 litert a benzines 9000 litert.
Árban ez annyit jelent, hogy:
2.100.000Ft ment a dízel tankolására és 3.150.000 a benzinesére, magyarul van 1.050.000Ft megtakarítás... most akkor ebből a pénzből azért sok minden kijön, ha veszünk egy nagyon rossz esetet, és cserélni kell porlasztókat, kettőstömegűt, turbót, az is kijön kb 400-500.000Ft-ból, és akkor még mindig van fél misi amivel kevesebbe van a dízel.
Csak persze ugye kicsit számolgatni kell, na meg az sem valószínű, hogy 100.000km alatt megnyekken a dízel, és nagyobb futásteljesítmény esetén a különbség még nagyobb lesz, mármint a megtakarítás.
Szóval részemről csak mosolyogni tudok azokon akik a dízelre azt mondják, hogy drágább fenntartani...
Azt ne felejtsük el, hogy ez azoknál jön jól akiknél van pénz szervizelni is. Százezret kereső melósember hiába vesz dízelt és spórol vele, nem fogja tudni kifizetni az ölébe hulló szervizköltségeket, mert a különbözetet a tankolásnál nem tudja félretenni. Ő az a kategória aki kifizet többet a benzines tankolásával, de még mindig egyszerűbb alkalmanként pár ezressel többet tolni bele, mint egyszerre 100 ezret.
Mondhatni dízel nem csórónak való. Ehhez képest sok csóró azzal jár, de hát ez van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!