Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SOS! Hogyan szereljem meg?...

SOS! Hogyan szereljem meg? Légyszi választ!

Figyelt kérdés

Simsonomnak szarok a tömítései..

A henger és a blokk között, meg a henger és a hengerfej között.


Nos, tömítésem már van, csak félek szétszedni..

Hogy kell?

Azt tudom, hogy a hengerfej tetején lévő 4 db 10-es anyát lecsavarom, és akkor lehúzom a hengerfejet.

És utána ugye ott lesz a dugattyú és a henger.

Ha a hengert lehúzom, akkor a dugattyú ott fog lógni a hajtókaron? a gyűrűk nem esnek le? Félek, mert ha rosszul rakom össze akkor a hengert összekarcolhatja..


Légyszi segítsetek!

Előre is kösz


2010. máj. 29. 19:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A hengerfej tömítés nincs a simsonnál,ha kifúj akkor síkba kell csiszolni, vagy hőálló tömítőanyaggal kell bekenni, ha jól tudom a gumiám is ilyen.
2010. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

19:54 vok

csak annyi kérdésem lenne az utolso válaszado kivételével hogy szedtetek már szét simi blokkot????

én már nem eggyet nem kettöt és érdekes modon sose találtam a henger és a hengerfej közt tömitést azért mert nincs!!! ha nekem nem hiszel akkor vegyél a simohoz egy tömités garniturát kb 500 ft és akkor majd megbizonyosodsz rola h nicsn benne!

ahogy az utolso válaszado irta ha a henger és a hangerfej közt kifuj akkor ott hengerfej sikoltatást kell csinálni amit lehet maro vagy esztergálo géppel.

Am meg ha teszel akkor se lessz semmi baj de gyárilag nincs bennük.

a zsiro s téma meg tényleg nem hülyeség

nah de nem muszáj nekem hinni de akkor mért kéred a segitségeket ha utánna kételkedsz mások szavában?!

nah mindegy jo szerelést

2010. máj. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Tényleg nincs tömítés. Ott csak akkor fújhat ki, ha a hengerfejnek a tömítő felülete nem egyenletes...üveglapon meg kell csiszolni és jó lesz. Amúgy a legnagyobb hibát szerintem ott tudod elkövetni összerakáskor, ha a gyűrűket nem jól rakod vissza. A dugóban van egy kis horony, ahol a gyűrű összeeresztésének kell lennie. Ha nem ott van törik minden. Szal csak ügyesen:)
2010. máj. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A henger és a hengerfej között nincs egy darab tömítés se. Nem ajánlom a pasztás módszert, mert ahova nem írják elő, oda nem szabad tenni. Összerakásnál olajozd meg a dugattyút, és a hengert. A hengertalp tömítéshez lehet zsírt rakni, de nem kell. Mikor rakod össze, figyelj hogy a gyűrűk pontosan a helyén legyen. Ezt onnan tudod, hogy a dugattyún lévő gyűrűhoronyban van egy stift. A gyűrű két végének ennél a stiftnél kell találkoznia. Ne kapkodj, figyelj oda, és nem lesz baj. Ha nem megy akkor szívesen segítek neked személyesen is ha nem 500km-re laksz tőlem. Ha gondolod írj privátot.
2010. máj. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!