Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SOS! Hogyan szereljem meg?...

SOS! Hogyan szereljem meg? Légyszi választ!

Figyelt kérdés

Simsonomnak szarok a tömítései..

A henger és a blokk között, meg a henger és a hengerfej között.


Nos, tömítésem már van, csak félek szétszedni..

Hogy kell?

Azt tudom, hogy a hengerfej tetején lévő 4 db 10-es anyát lecsavarom, és akkor lehúzom a hengerfejet.

És utána ugye ott lesz a dugattyú és a henger.

Ha a hengert lehúzom, akkor a dugattyú ott fog lógni a hajtókaron? a gyűrűk nem esnek le? Félek, mert ha rosszul rakom össze akkor a hengert összekarcolhatja..


Légyszi segítsetek!

Előre is kösz


2010. máj. 29. 19:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem esnek le a gyűrűk. összerakni viszont nem lesz semmi.
2010. máj. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nem nagy dolog.Én is cseréltem már ott tömítést.csak annyi hogy lecsavarod a 4 csavart óvatosan lehúzod a hengerfejet a dugattyúról és a hengerről és már szét is van szedve.Ja és a gyűrűk nem fognak leesni mert a dugattyú nem fogja engedni szóval nem lesz gond.

Az össze szerelésnél azért figyelj rá hogy a csavarok jól meglegyenek húzva mert ha nincs meghúzva rendesen akkor a tömítésnél ereszteni fog a levegő és úgy nem jó de viszont ne húzd meg túl se mert akkor megszakadhat a menet vagy eltörhet a csavar és akkor több munkád lesz vele.

De ha nem vagy biztos a dolgodban akkor inkább kérj meg egy ismerőst hogy csinálja meg vagy együtt csináljátok meg.

2010. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

1. a henger és a henger fej közzé nem kell tömités!!!!!!!

2. a henger és a blokk közti tömitést mielött belerakod azelött márzsd meg vizben és utánna tegyél rá gépzsírt!!(hülyeségnek hangzik de igy van)

3. ahogy lehuzod a hengert és a hengerfejt ugy lesz ahogy mondtad h logni fog a dugo és nem fog rola leesni a gyürü.

ahogy látod nem értesz a simokhoz szoval az összerakáshoz kérj segitséget!! egy profi magában de egy kezdö nem tudja összerakni még 2 kezdö sem. a légyeg h ha rakjátok össze nagyon ovatosan csináljátok és ha nehezen akar rámenni a henger nehogy kalapácsal üssetek rá!!!!!!!!!!! ovatosan össze kell csusztatni anyi lehet csinálni h egy kics arol 2t vel be lehet kennia henger oldalát és könnyeben csuszi maj a dugora.

2010. máj. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
uccsó akkor a hengerfejtömítés az szerinted mi a fene?
2010. máj. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát igen ottis van tömítés...

És max mit tudok nagyon elrontani?:D

2010. máj. 29. 20:11
 6/14 anonim ***** válasza:

Mit ronthatsz el ?

Ha az egyik anyát beejted a gyertya nyílásán és nem veszed időben észre a rárúgás előtt.

2010. máj. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az komoly lenne :D
2010. máj. 29. 20:52
 8/14 anonim ***** válasza:

19:50 vok

"1.a henger és a henger fej közzé nem kell tömités!!!!!!"

xD hogyne kellene.A henger és a blokk közé nem kell tudtommal de nem vagyok benne biztos de a hengerfej és a henger közé igen is kell!Ha nem tennél nem tudnád úgy össze szorítani a henger és a henger fej közti rést hogy tökéletesen légmentes össze záruljon.A gépzsíros módszerről meg már halottam valamit de én nem tettem rá mégis jó lett de azért lehet rá tenni.

2010. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindent! Mindenkit felpontoztam
2010. máj. 29. 21:53
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó javaslat: www.simson.hu

Regisztrálj (ingyenes), utána hozzáférsz a szerelési,

karbantartási leírásokhoz.

2010. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!