Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ciki ha fiú...

Szerintetek ciki ha fiú létemre nem vagyok képes manuális váltós autót vezetni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok két éve vezetek, ami eddig manuális autó a kezem ügyébe került annak mindig lett baja, hol a dugattyúk törtek el, hol kettöstömegűt kellett cserélni vagy kuplungot vagy ügye mind a kettőt. Ez azért van mert mindig rángatom a kocsit, nem tudom ,hogy kanyarba hányasba kell tenni a kocsit mert nem érzem, utasaim bólogatnak amikor viszem őket, ha meg nem akkor meg kuplung szag van mert úgy csúztatom, hogy ne rángasson, hogy leég ferodol.


Döntést hoztam, veszek egy automatát, és végre nem szenvedésnek fogom megélni a mindennapos vezetést ( sajna tömegiszonyom van és nem buszozhatok séta se jó mert akkor is pánikolok, forgalomban nem )


De felmerült bennem a kérdés, hogy nem e lenézendő dolog ez, Apukám szerint manuálist kéne megtanulnom mert az jó, de kérem 40 ezer km alatt nem tudtam akkor sehogy sem fogom, nemde ?


Vizsgán úgy mentem át, hogy nehezen, ott is rángattam a kocsit, de 0 hibaponttal meglett.


A4 Audit szándékozom vásárolni, mert galvanizált karosszériája és úgy tudom a benzin motort kivételesen jól tervezték a német szakemberek. Japánt kéne automatában , de azok ritkák.


2017. okt. 19. 20:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%

Ciki. De az még cikibb lenne, ha a negyedik kocsit tennéd tönkre a falábaddal.

Jó döntés volt az automata.

2017. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Na vedd sértésnek, de hogy szereztél te így jogosítványt? Esetleg automata váltós autóval tanultál? Egyébként javaslom hogy keress egy jó oktatót, aki veszi a fáradtságot és megtanít rendesen manuális váltós autót vezetni. Még így is vehetsz külön órákat, hogy van jogosítványod, csak egy jó oktatót kell keresni aki vállalja a dolgot.
2017. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ez az oktatónak ciki szerintem mivel úgy mentetek városba vezetni hogy előtte nem tanította meg a kuplung és sebességváltó normális használatát


Ez a baj az oktatókkal hogy szarnak bele mindenbe és úgy viszik vizsgáztatni a tanulót hogy annak lényegében fingja sincsen hogyan kell normálisan vezetni.Csak az a fontos hogy a 30-as táblánál 25-el menjenek...Hát persze


A vizsgáztatónak meg külön gratula hogy így átengedett

2017. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%
Én a "kis" köbcentis benzineseket utálom. Ez értsd 2 liter alatt. Automatából mindet szeretem. Egyszer vezettem 1.6os opelt. Hát nem kéne. Viszont mondjuk egy 2.5-3 literes sor6-ot kipróbálnék manuálisban.
2017. okt. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

A legjobb amivel még csak-csak elvagyok egy régi Swift :D valamiért semmi baja, pedig 5-10 ezer km-t mentem vele csak városba, mégis ugyan olyan állapotban van mint kaptam kuplung magasan.. Opelt én sem csípem igaz kétezres , de folyamatosan kifarolok vele, meg nem tudom kezelni. Valahogy jobban kijövök a kis köbcentissel, fojtott 37kw-os Fiestával frankón elvoltam pár száz km-ig, de egy kettöstömegűs furognka megadta magát kétszer is, kettöstömegű miatt.


Átengedtek mert ebéd idő lett volna és már éhesek voltak, nem akart a vizsgabiztos megállni mert kihűlt volna a pörkölt, így is aláírta és ment is.

2017. okt. 19. 20:37
 6/21 anonim ***** válasza:

nekem húsz éve csak japán automatáim voltak, vannak..

kényelem, dögunalom.

ezek ki vannak találva.

Persze csak hidraulikus japán váltóst vegyél, robotizáltat ne. esetle DSG fokozatmentes japán váltós kocsit.

Örök darab, totál kényelem.


apukád beleül, és rohan venni egy automatát...mert fogalma sincs, milyen is az.

2017. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

#4


Képzeld nekem egy 1.6-os Opelem van és semmi pénzért nem cserélném le egy 3 literes szörnyetegre mert a gyorsulása a maximális elvárásomat is felülmúlja.Nem is kell ide több,se városba,se autópályán


Csak azért mert te egy széthajtott lomha szart vezettél nem jelenti azt hogy az 1.6-os kocsikat le kell nézni.Vezettem én már 2 literes Ford-ot is,hiába volt erősebb a motorja,az Opelomhoz képest lomha volt.Na azzal nem is gyorsultam szívesen senkivel és az előzést is 3-szor meggondoltam mielőtt elkezdtem...

2017. okt. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szerintem vagány,ha egy srác automatát vezet.De ez saját vélemény:) Nem kell ragaszkodni a manuálishoz,ha nem érzed.Én is tervezek kocsit venni hamarosan,és mindenképp automatát.

25L

2017. okt. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Uhh, 40 ezer km alatt ha nem sikerült megtanulni vezetni a kéziváltóst, akkor ott vannak bajok :D De úgyis nagyon jó automaták vannak mostmár, úgyhogy no para, automatást kell venni. Nekem is az van, pedig tudok váltani.
2017. okt. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
7: Meriva volt, 100x lóerővel :D hiába pörgettem, akkor se ment. Mert egy 3 literes autó szörnyeteg?
2017. okt. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!