Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jár valaki első rendszám...

Miért jár valaki első rendszám nélkül?

Figyelt kérdés

A szomszédom előző autóján, és a jelenlegin sincs első rendszám.

Nem vagyunk beszélő viszonyban, viszont érdekelne, hogy valyon miért nem bukik le? A gyorshajtás miatt szedhette le, vagy valami másért?


2010. máj. 29. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen kocsija lehet a szomszédodnak, de akkor szokták ezt csinálni ha mondjuk elveszett a rendszám vagy olyan egészen pici matrica szerű rendszámot akarnak. Alfákon, Mazdákon jellemző. Amúgy szabálytalan rendőr egyből büntet!!!
2010. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy előre nem kötelező a rendszám.
2010. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

12:24-es, rosszul tudod. Nagyon is kötelező.

Íme:

"Az R. 5. §-ának (1)–(2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A közlekedésben olyan járművel szabad részt venni,

a) amelynek jogszabályban meghatározott érvényes hatósági engedélye van;

b) amelyre külön jogszabályban meghatározott számú, típusú és elhelyezésű hatósági jelzés(ek) [rendszámtábla(ák)] van(nak) felszerelve;

c) amely a jogszabályban meghatározott műszaki és környezetvédelmi feltételeknek megfelel;

d) amely az utat és tartozékait nem rongálja és azok környezetét nem szennyezi;

e) amely megfelel a (9) bekezdésben meghatározott feltételnek.

(2) A jármű vezetője, mielőtt a járművel a telephelyről (így különösen a garázsból) elindul, köteles a kormányberendezés, a fékberendezés, a gumiabroncsok, valamint a kötelezően előírt világító- és fényjelző berendezések állapotát (működését), továbbá a hatósági jelzés(ek) [rendszámtábla(ák)] meglétét, állapotát – az adott körülmények között indokolt módon – ellenőrizni.”


Az R. 5. §-ának (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(5) A hatósági jelzés(eke)t [rendszám táblá(ka)t] a járművön a felszerelésére kijelölt helyen, jól olvasható állapotban kell tartani, azt megváltoztatni, letakarni vagy jogosulatlanul eltávolítani tilos.”

2010. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12:24 És ilyen emberek tényleg vannak. Tiszta röhej. :D
2010. máj. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
hogy piros lámpánál, gyorshajtásnál hiába fényképezzék?
2010. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
lehet hogy fekete mercije van lesötétített ablakokkal , és csak akkor állítja meg a rendőr ha már kidobták az ablakon az UZI-kat
2010. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ismerősöm aki első rendszám nélkül járt több évig. Jobban néz ki az autó ha leveszed, na meg persze nem tudnak lefényképezni, igen:)


Meg is állították egyszer kétszer a rendőrök, de mindig stand up-olt egy kicsit és simán kimagyarázta magát. Leesett baleset miatt és még nem rakta vissza, viszont így meg ugy siet, de ott van a csomagtartóban,...vagy mindig kéznél volt hogy kirakhassa az ablakba, ugy azért mégis hihetőbb...stb.


Szóval, ha le is bukik a szomszédod, nagyon jó Stand Up-os:)

2010. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is rengeteg ilyet láttam már... sőt múltkor voltam egy bontóban, ahol egy csávó épp ott trükközött hogy hátra valami P-s rendszámot tegyenek fel neki. Elől semmi nem volt, hátul is valami sárga francia... szóval trükköznek itt az arcok.
2010. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
én autóversenyző vagyok (rally) és még egy pár éve amikor még rendszámos autókkal versenyeztünk, leszedtem az elsőt, és egy metricát raktam a helyébe, így nem veszik el. Lehet ezt hátul is csinálni, de mivel forgalomban is mentünk vele, ezért a hátsó inkább maradt. Most meg már rendszáma sincs az autóknak amivel megyünk, egy P-rendszám felrakva aztán kész.
2010. máj. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De hová van az leírva, hogy kötelező előre is??
2010. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!