Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga min buktatok...

Forgalmi vizsga min buktatok meg? Én gyalogoscsalogatasért. Hibapontok. Irjatok le mit hibáztatok, gyakori bukásnak számit?

Figyelt kérdés

2017. okt. 12. 08:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon jófej oktatód volt amellett, hogy jól is vezettél.
2017. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Alex Fly ***** válasza:
27%
Olyan nincs, hogy "gyalogoscsalogatás". Ezt a kifejelzést akkor szokták használni, ha nem akarják megadni a gyalogosnak az elsőbbséget. Szégyen, hogy valaki ilyen mentalitással vizsgáztathat...
2017. okt. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem buktam meg. De volt egy érdekes szituáció:

Vizsgán lámpás kereszteződés, szélső sávból jobbra kellett kanyarodnom. Első voltam a lámpánál. A lámpa piros, de kivillan a kiegészítő zöld nyíl jobbra. Berakom 1-esbe a váltót, indulnék, de az autó nem akar. Kinyomom a kuplungot, kiveszem a váltót üresbe, majd vissza 1-esbe, emelem a kupungot, de megint majdnem lefullad az autó. Harmadjára sikerült elindulnom. Hozzáteszem ez egy régi kis Fiat Uno volt, nekem meg 45-ös a lábam. Azt hittem, hogy nem vette be a sebességet, mert a kis kuplungpedált nem tudtam jól kinyomni.

Na, a lényeg, letudtunk az útvonalat, sikeres vizsgát tettem. Csak ezért a nehézkes elindulásért kaptam néhány hibapontot. Valami olyami volt beírva, hogy rosszul választom meg a sebességi fokozatot, mert a vizsgabiztos azt hitte, hogy 3.-ban van a váltó azért nem tudok elindulni.

Aztán odajön hozzám az oktatóm (akkor 70 év körüli bácsi) és odasúgja, hogy jó nagy mázlim van, hogy a VB nem vette észre, hogy piroson mentem át, mert az azonnali bukás. Ő állítólag próbált nekem jelezni azzal, hogy észrevétlenül rátette a lábát a fékre. De miaután látta, hogy majdnem lefullladok, elvette.

Na, hát akkor kiderült, hogy ezért tudtam olyan nehezen elindulni. Mondom az oktatónak, hogy ha világít a kiegészítő zöld, akkor mért ne mehetnék jobbra?! De ő állította hogy ott nincs is kiegészítő lámpa. Én pedig tudtam hogy van, mert attól a kereszteződéstől pár sarokra lakom, születésem óta arra jártam. Ez 18 éve történt, ugyan az a kiegészítő lámpa ma is ott van.

Szóval az oktatóm hülyesége (vagy nevezhetjük téves segítőkészségnek is) miatt kaptam a hibapontokat. Szerintem ez is ritka.

2017. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%

#14:

Nem adtam borítékot és elsőre meglett.

Szóval te bąszd meg!

2017. okt. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én leállásnál nem indexeltem jobbra.
2017. dec. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A bal lábam a kuplungon tartottam akkor is mikor nem nyomtam, erre beírta hogy helytelenül használom a tengelykapcsolót, pedig nem használtam csak rajta volt a lábam.
2018. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16: Tökre igaza volt. Ha rajta tartod a lábad, akkor gyorsabban elkopik.
2018. ápr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
előző: Jó de ezzel csak a saját kocsimat rongálom ami had legyen az én bajom. Ettől még jól vezettem, meg is mondta hogy a kreszt is nagyon jól tudom meg az autót is nagyon jól kezelem.
2018. ápr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!