Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki csinált már garázs...

Valaki csinált már garázs féleséget autónak?

Figyelt kérdés

Néztem rendes ponyva garázst, de 120ezer eleg sok lenne érte szerintem.. Szeretnék csinálni, csak nem tudom, hogy álljak hozzá. A lényeg az lenne, ne ázzon az autó, nyáron meg ne égesse szét a nap.

Ki hogy álna hozzá? Milyen eszközöket pl ponyvát érdemes venni (és honnan), és mennyiből jönne ki mindenestül "házilag"?

Néztem sima autóponyvát, 8-15ezerből ki is jönne, de csak rossz tapasztalatokat írnak róla (bepárásodik, ezáltal többet árt mint használ, hamar rohaszt....)

Előre is köszönöm a segítséget. Aki csinált már ilyet, megköszönném, ha csatolna 1-2képet a végeredményről.



2017. szept. 28. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak egy faszerkezetes tetőt csináltam, onduline-nal fedve, a fentiekre pont elég, nekem nem hiányzik, hogy zárható legyen. 10 éve olyan 100ezer közelében volt az anyagköltsége.
2017. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A legolcsóbb a lemezgarázs bevásárlóközpontok árulják. Kijönnek, összerakják. 100-150 ből megvan. Se ablak, semmi. De a célnak megfelel.
2017. szept. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag leírták előttem, mindkét esetben kell egy jó beton alap, 4 sarokra oszlopok, ha nagyobb a kocsi akkor esetleg 6, aztán egy ács csinál egy egyszerű tetőszerkezetet, amit lemezel, zsindelyez vagy amit szeretnél. Vagy lemezgarázs, amelyik szimpatikusabb.
2017. szept. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha fillérekből kell akkor palántázó sátort tartó műanyag csövekből kell csinálni boltívet, arra meg olyan kék ponyvát rögzíteni amit a mezőgazdasági boltokban kapni.

Megvan 20-30 ezerből, viszont 2 évnél többet nem bír ki, tehát egy rendesen megépített garázzsal akkor is jobban jársz.


Vagy maradsz a műanyag csöves boltívnél, de valami tartósabb ponyvát ráteríteni és nem lesz eleje, hátulja ugyanúgy. Az már tartósabb, nem süti, nem ázik, nem párásodik, nem rohad. A hideg ellen persze nem véd.

2017. szept. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most csináltam egyet fémszerkezetes féltető.6 vasoszlop tartja,ami betonágyba van. A teteje 40x40es zártszelvény keret amire 50cm-enként bramac tetőlécet csavaroztam és 0,5-ös trapézlemez fedi. 550x350-es a mérete, és 96000ftvolt hozzá az anyag. Munkadíj nemvolt mivel én csináltam. Egy tartós szerkezet évtizedekig bírnia kell.
2017. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!