Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ponyvagarázs vs Mobilgarázs...

Ponyvagarázs vs Mobilgarázs jogszabályok?

Figyelt kérdés

Ha a helyi önkormányzat nem engedélyezi garázs építését a ház oldalára a magas beépítettség miatt.

Az önkormányzat azt javasolta, hogy vegyek egy telket vagy bérlejek egy garázst a környéken.

Azt tudni kell hogy vidéken kertes családi házas övezetben lakom és a kocsi azon a beton placcon parkol most is amit be szeretnék fedni.

Nem hiányzik, hogy megbírságoljanak egy jóakaró miatt.


Felállíthatok egy ponyva sátor garázst a telkemen?

Berakhatok egy mobil fém garázst?

Mit tehetek?



2017. szept. 26. 08:52
 1/2 anonim ***** válasza:
mobilgarázs nem engedélyköteles, így berakhatod. Ha jól tudom, még csak bejelentési kötlezettség sincs rá. De a számláját azt tartsd meg, hogy igazolni tudjad, hogy az egy mobilgarázs. Ennyi
2017. szept. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1-es ez nem így van!

Attól, hogy nem engedélyköteles és nem bejelentés-köteles, attól még az építési jogszabályokat és a rendezési tervben foglaltakat be kell tartani!


Kérdező, én úgy tudom, hogy a beépítettségbe (ami belterületen általában a telek 30%-a lehet) bele kell számolni a lebetonozott, lekövezett területeket is. Legalábbis nekem így mondta egyszer egy építésügyi ügyintéző. De az fura, hogy erről nekik olyan pontos adataik volnának, hogy kapásból tudja, hogy a te telkeden erre már nincs hely. Egyébként meg a mi utcánkban is van, aki szinte az egész kertjét letérkövezte, szóval az bőven van 70-80%-os beépítettség is. De a környéken sok olyan beépítést láttam, amiről nekem azt mondták hivatalosan, hogy azt úgy nem lehet (rendezési terv nem engedi).

Természetesen én senkit sem fogok följelenteni, de én óvatos vagyok, nem csinálok olyat, ami után nem aludhatok nyugodtan.

Szóval én óvatos lennék azzal a garázzsal, mert lehet, hogy a lebetonozott parkolóhely senkit nem zavar, de ami kiemelkedik, az látványosabb, és könnyebb kiszúrni, hogy szabálytalan.


Megjegyzem: hasonló helyzetben voltam én is. Kiderült, hogy csak úgy építhetnék garázst(ideértve a mobil fém garázst is, sőt a nyitott fedett beállót is), ha vagy 3 méterre van a telekhatártól, vagy a szomszédnak is van a telekhatárnál abban vonalban egy akkora hosszúságú építménye (ami lehetetlen, hisz akkor ő építette volna szabálytalanul), vagy a kert végébe teszem, de akkor a ki-be járáshoz rengeteg zöldterületet föl kell áldoznom.


Nekünk az volt a szerencsénk - bár szintén vidéki, családi házas övezet -, hogy a közelben van egy garázssor. Ott vettem egy garázst és kész.

2017. szept. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!